Specifikimet e reja të telefonit të lojrave Lenovo Legion Y90 janë shfaqur

vull

Së shpejti pritet të lansohet telefoni i ri i lojrave “Lenovo Legion Y90”, i cili përflitet se do të mundësohet nga një çip “Snapdragon 8 Gen 1”.

Një burim i ri i specifikimeve kryesore të pajisjes është tani i disponueshëm nga një këshilltar i besuar kinez dhe na jep pak më shumë informacion mbi cilësimet e pretenduara të telefonit të lojërave.

Telefoni do të lansohet me një ekran “AMOLED” prej 144 Hz prej 6.92 inç me një shpejtësi të mostrës me prekje prej 720 Hz. Ai do të sjellë gjithashtu një bateri të fuqishme 5,500 mAh me karikim 68 W, megjithëse mbetet për t’u parë nëse Lenovo do t’i kthejë portat e dyfishta USB-C te paraardhësi i tij që lejonin shpejtësi karikimi deri në 90 W.

Legion Y90 vjen me deri në 18 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse. Ai do të ketë motorë vibrimi të dyfishtë me bosht X dhe një dizajn simetrik të pasmë të ngjashëm me serinë Legion 2. “Lenovo” ka pasur një version “Pro” vitin e kaluar, ndaj presim të shohim nëse këtë herë do të ketë një “Y90 Pro”, shkruan “GSM Arena”.

Next Post

Sot u pastrua deponia e egër prej 2000 metra katrorë në Lisiçe të epërme, u mblodhën 250 metra kub mbeturina

Qyteti i Shkupit vazhdon me pastrimin intensiv të deponive të egra në qytet. Sot, në shtratin e lumit Vardar në vendbanimin Lisiçe në Komunën e Aerodromit afër urës hekurudhore, shërbimet e Qytetit të Shkupit me dhjetëra kamionë dhe mekanizim, me sukses pastruan një deponi të egër përgjatë kejit.   Bëhet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: