Tesla Autopilot: Mirë, por jo perfekte

vull
0 0
Read Time:38 Second

Pas shumë gjërave është e qartë se Tesla Autopilot nuk po funksionon pa të meta, duke qenë se është përgjegjës për disa aksidente që nga fillimi i vitit. Dhe ndërsa disa fajësojnë sistemin, të tjerë thonë se problemi është te shoferët e pakujdesshëm.

 

Inxhinieri Sandy Munro foli në gusht për opsionin e drejtimit autonom të Fordit – BlueCruise, duke thënë se nuk i bëri përshtypje. Në të njëjtën intervistë, ai përmendi “Tesla Full Self Driving Beta”, një veçori që tërhoqi vëmendjen e tij dhe që ai pretendon se është pothuajse pa të meta.

Biseda u dëgjua nga Elon Musk, i cili më vonë shkroi në Twitter se drejtimi autonom nuk po përparonte siç ishte planifikuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Yjet e skenës L-Street dhe Drenas, sjellin projektin e ri, ja si titullohet hiti

Shqiptarët çdo ditë e më shumë po e dëshmojnë që janë të zotit të arrinë suksese në Kosovë e po ashtu dhe jashtë sajë! Kemi rastin e fundit të dy reperëve shqiptarë të cilët po bëjnë namin në shtetin Gjerman! Bëhët fjalë për reperët Perparim Gashi (L-Street) dhe Drenas Berisha […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: