Tesla po tërheq rreth gjysmë milioni automjete në Shtetet e Bashkuara për shkak të problemeve të sigurisë

vull
0 0
Read Time:54 Second

Tesla do të tërheqë më shumë se 475,000 makina në Shtetet e Bashkuara, sipas dokumenteve të dorëzuara tek rregullatori amerikan i sigurisë.

Kompania e automjeteve elektrike njoftoi se do të tërheqë 356.309 “Model 3” të prodhuara në periudhën 2017-2020, për shkak të problemeve me kamerën e pasme dhe 119,009 automjete “Model S” për shkak të problemeve me kapuçin.

Modeli 3 është zbuluar se dëmton kabllon e kamerës së pasme kur hapet dhe mbyllet bagazhi, gjë që mund të bllokojë pamjen e rrugës dhe të çojë në një përplasje, ka thënë Administrata Kombëtare e Sigurisë së Trafikut në Autostrada të SHBA-së (NHTSA).

Kur bëhet fjalë për afro 120,000 Model S, ata kanë probleme në lidhjen e kapuçit, gjë që mund të shkaktojë hapjen e tij gjatë vozitjes.

Sipas Reuters, numri total i automjeteve që kompania do të tërheqë është pothuajse i barabartë me numrin e makinave të dorëzuara vitin e kaluar.

Tesla kohët e fundit ishte nën hetim për lojëra në makinat e tyre, dhe kompania gjithashtu ra dakord të bllokonte një opsion të tillë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

U BËMË GAZ I BOTËS!

Midis nesh     Pas përfundimit të Festivalit të 60-të të RTSH-së, shpërthyen kritikët formalistë dhe, që të gjithë, e nxorën “në pushkatim” këngëtaren Ronela Hajati, e cila me këngën e vet “Sekret” do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision”! E kritikuan për tekstin katastrofal! E kritikuan edhe për muzikën! Nuk […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: