Volkswagen prezanton Atlas Cross Sport GT me mbi 300 Kuaj

vull

Volkswagen ka prezantuar një version ekstrem të modelit të tij SUV për tregun amerikan.

 

VW Atlas Cross Sport debutoi në vitin 2019 si një version më sportiv i këtij SUV, i rezervuar për blerësit në Amerikë. Dy vjet më vonë, koncepti i versionit GT u prezantua me një motor benzinë ​​të fuqishëm me 4 cilindra.

 

 

Shtë një TSI 2.0 litërsh me 304 kuaj fuqi (224 kW). Për të kujtuar, “Atlas Cross Sport” më i fuqishëm deri më tani kishte një motor VR6 3.6 litra me 280 kuaj fuqi (206 kW).

Motori është i lidhur me një transmetim DSG me 7 shpejtësi me tufë të dyfishtë, dhe fuqia transmetohet në të katër rrotat përmes sistemit 4Motion.

Volkswagen nuk dha detaje të tjera, dhe pritet që prodhuesi gjerman ta ofrojë këtë makinë për blerësit në Shtetet e Bashkuara.

Next Post

Një oficer policie në Alabama i ngjan aktorit Dwayne Johnson

Oficeri i Policisë në Alabama, Eric Fields, i ngjan në mënyrë të parezistueshme aktorit të Hollivudit, Dwayne Johnson. Fields punon për Morgan , Alabama , Sherif , dhe duket si Dwayne Johnson . Fotografitë dhe videot e tij u shfaqën në rrjetet sociale dhe u bënë një hit i vërtetë, dhe vetë Johnson reagoi papritur në Twitter. “Uau, njeriu në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: