VW që “ngulit në ulëse” dhe kushton sa një makinë premium

vull

Makina, e cila debutoi në panairin e veturave në Gjenevë në mars, në formën e para-prodhimit, tani është në dispozicion të blerësve në Evropë, me një çmim fillestar të sugjeruar të këtij SUV deri në 43,995 euro, që është në intervalin e çmimeve premium të makinave.

 

Sidoqoftë, VW mendon se ka një mbulim për këtë, duke marrë parasysh që T-Roc R mundësohet nga motori i Golf R me katër cilindra 2.0 TSI dhe 300 kuaj fuqi.

 

Fuqia në të katër boshtet e makinës transferohet përmes ndërruesit automatik prej shtatë shpejtësive me ndihmën e sistemit 4Motion.

Një specifikë e tillë e fuqishme garanton edhe performanca të shkëlqyeshme, andaj T-Roc R nga 0 deri 100 km/h arrin për vetëm 4,8 sekonda.

Fuqia maksimale e kufizuar nga fabrika është 250 km/h.

Next Post

Ndizet “Tiki Taka”

Emisioni sportiv italian “Tiki Taka”, që zhvillohet çdo të diel në mbrëmje në Italia 1, vijon të përforcojë panelin e të ftuarve të përhershëm në studio, teksa së fundi ka shtuar një tjetër femër seksi.   Bëhet fjalë për Giorgia Venturini, ish pjesëmarrëse në “Ishullin e të famshmëve 2019”, e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: