Zëvendësimi i Cupra: Ibiza arrin me 150 kuaj fuqi

vull

Tifozët e makinave të vogla “Hot-Hatch” nuk do të marrin versionin e prodhimit Cupra të Seat Ibiza, por prodhuesi spanjoll si një ngushëllim ofroi versionin më të dobët dhe më të vogël, por gjithsesi të shkëlqyeshëm 1.5 TSI.

Kjo makinë e merr fuqinë e saj nga motori i famshëm Volkswagen me 4 cilindra turbo benzinë ​​që zhvillon 150 kuaj fuqi dhe 250 Nm çift rrotullues maksimal.

Kombinuar me transmetimin me 7 shpejtësi DSG me tufë të dyfishtë, kjo Ibiza përshpejton nga 0 në 100 km / orë në 8,2 sekonda , ndërsa shpejtësia maksimale është 219 km / orë.

Seat thotë se përveç performancës së mirë, kjo veturë ofron edhe ekonomi të shkëlqyeshme .

 

Konsumi mesatar varion nga 5.6 në 6.4 litra për 100 kilometra sipas standardit WLTP .Ibiza e re më e fuqishme prodhohet në një fabrikë afër Barcelonës ku Seat po prodhon gjeneratën e fundit të makinës së saj të vogël të famshme. Prodhuesi spanjoll kohët e fundit u mburr se 5.9 milion njësi janë shitur që nga viti 1984, kur u prezantua Ibiza e parë 

Next Post

Pagoi një gjobë prej 1.000 euro për budallallëk të madh!

Një turist francez u desh të paguante një gjobë prej 1.000 eurosh pasi u përpoq të merrte më shumë se dy kilogramë rërë lokale nga ishulli i Sardenjës në bagazhet e tij. Burri pa emër u ndalua në Aeroportin Cagliari Elmas në 1 Shtator pasi shishet plot rërë u gjetën në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: