Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Tërmet i fuqishëm në Turqi, 46 të plagosur - Koha News
Tërmet i fuqishëm në Turqi, 46 të plagosur 1

ANKARA – Të paktën 46 persona u plagosën kur një tërmet me magnitudë gjashtë ballë të shkallës Rihter goditi Turqinë perëndimore mëngjesin e sotëm, pranë qytetit të Duzca-s, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSCahrinski Center).

Gjithsej 37 persona u plagosën në provincën e Dushce, ku ishte epiqendra e tërmetit, ndërsa të tjerët u plagosën në Stamboll, Sakardza, Bolu dhe Zonguldak, tha AFAD.

Ministri i Brendshëm Sulejman Soylu tha se nuk ka viktima, raporton Anadolu Agency.

Një tërmet me magnitudë 5.9 të shkallës Rihter ka goditur herët në mëngjes rrethin e Goljakës në një thellësi prej 6.81 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë edhe në Stamboll dhe në provincat Bolu, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik dhe në zonën e Izmirit, ndërsa tërmeti është ndjerë edhe në Ankara.

Pas tërmetit të fortë janë regjistruar gjithsej 74 pasgoditje

Guvernatori i Dushces Xhevdet Ataj tha se shkollat ​​do të mbyllen sot.

By vull