Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Thirrje dramatike nga ambasada amerikane në Moskë: Largohuni menjëherë nga Rusia! - Koha News
Thirrje dramatike nga ambasada amerikane në Moskë: Largohuni menjëherë nga Rusia! 3

Shtetet e Bashkuara u kanë kërkuar qytetarëve të saj që të largohen menjëherë nga Rusia për shkak të luftës në Ukrainë dhe rrezikut të, siç thonë ata, arrestime arbitrare ose ngacmime nga agjencitë ruse të zbatimit të ligjit.

Ambasada amerikane në Moskë tha se qytetarët amerikanë që banojnë ose udhëtojnë në Rusi duhet të largohen menjëherë nga vendi për shkak të rrezikut të ndalimit të paligjshëm.

Thirrje dramatike nga ambasada amerikane në Moskë: Largohuni menjëherë nga Rusia! 4

Ambasada tha se shërbimet ruse të sigurisë arrestojnë shtetas amerikanë me akuza të rreme dhe u mohojnë atyre trajtim të drejtë dhe transparent, si dhe i dënojnë ata në gjyqe sekrete, duke përfshirë shtetas amerikanë të përfshirë në aktivitete fetare.

Rusia ka hapur një procedim penal kundër një shtetasi amerikan me dyshimin për spiunazh, njoftoi Shërbimi Federal i Sigurisë së Rusisë (FSB) në janar.

Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar vazhdimisht qytetarët e tyre që të largohen nga Rusia, kujton Reuters, duke vënë në dukje se paralajmërimi i fundit publik i tillë ishte në shtator, pasi presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi një mobilizim të pjesshëm.

By vull