Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro - Koha News
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 11

Kjo përzgjedhje mund të jetë interesante edhe për klientët tanë me një buxhet më modest.

Çmimi i makinave të reja është rritur ndjeshëm vitet e fundit, pjesërisht për shkak të zhvillimit të teknologjisë në to, dhe pjesërisht për shkak të inflacionit dhe mungesës së pjesëve në zinxhirët e furnizimit në mbarë botën.

  1. Peugeot 207
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 12

Sipas numrit të rishikimeve në AutoScout24, 207 është makina më e njohur e përdorur në këtë segment (makina nënkompakt).

Pasardhësi i 206 është gjithashtu një makinë e shkëlqyer për ata që sapo kanë filluar të ngasin. Arsyeja për këtë është teknologjia solide, niveli i mirë i sigurisë (dikur pesë yje në testin Euro NCAP) dhe shumë hapësirë ​​në kabinë.

Dështimet e frenave janë më të zakonshmet dhe mund të ndodhë që motori të “konsumojë” vaj.

Gama e motorëve është e madhe dhe shtrihet nga 73 hp në 174 hp për motorët me benzinë ​​dhe nga 68 hp në 112 hp për motorët me naftë. Për një çmim mesatar prej 4,924 euro, do të merrni një mostër me rreth 125,000 km, rreth 13 vjeç.

  1. Mercedes A-Class
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 13

Mercedesi më i ri është i vështirë për t’u gjetur për drejtuesit e nivelit fillestar, por A-Class i vjetër është ende në listë. Kjo për shkak të cilësisë së lartë, hapësirës së madhe dhe dimensioneve të jashtme që lehtësojnë manovrimin.

Në fakt, A-Class ka pasur gjithmonë vlerësime pozitive me TUV, kështu që kilometrazhi i lartë me mirëmbajtje të mirë nuk është pengesë për blerje.

AutoScout24 rekomandon motorët me benzinë ​​për njerëzit që do të lëvizin kryesisht në distanca të shkurtra, ndërsa motorët me naftë rekomandohen për udhëtime më të gjata.

Për një çmim mesatar prej 4,679 euro, ju merrni një A150 që ka një mesatare prej 132,000 km dhe është 15-16 vjeç.

  1. Volvo V50
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 14

Nëse jeni duke kërkuar për pak më shumë hapësirë, V50 është një kandidat i shkëlqyeshëm. Prodhuesi suedez është i njohur për ndërtimin e tij solid, nivelin e lartë të sigurisë dhe dizajnin tërheqës.

V50 ishte një version vagon i S40 që u prodhua nga 2004 deri në 2012.

Motorët filluan me 100 kuaj fuqi. Në anën e naftës, është një njësi 1.6 litra me 109 kuaj fuqi, ndërsa motori me benzinë ​​ka një motor 1.6 litërsh me 100 kuaj fuqi.

Opsionet përfshijnë një naftë 2.0 litra me 136 kuaj fuqi dhe një benzinë ​​2.0 litra me 145 kuaj fuqi. Makina në testin TUV ka notat më të larta në pothuajse çdo segment të testit.

Për një çmim mesatar prej 4,969 euro ju merrni një V50 që ka kaluar mesatarisht 213,000 km dhe është midis 14 dhe 15 vjeç.

  1. Opel Agila
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 15

Aguilas zakonisht kanë kilometrazhin relativisht të ulët si një makinë e përdorur, dhe shembujt e mirëmbajtur janë me çmim për t’u shitur. Është i lehtë dhe i shkathët dhe ofron hapësirë ​​të mjaftueshme për të akomoduar deri në katër persona.

Më të zakonshmet janë motorët me benzinë ​​1.2 litra me katër cilindra, me fuqi deri në 86 kf. Modelet pas ridizajnimit në 2010 kanë 94 kf.

Nëse performanca nuk është një faktor për ju, një opsion është edhe tre cilindra 1.0-litërsh me 65 kf. Kishte edhe naftë, por rekomandohet me kusht dhe rrallë.

Me shumë vite funksionim, janë raportuar probleme me pezullimin dhe sustat, si dhe po diskutohet edhe konsumi i vajit të motorit.

Për një çmim mesatar prej 4,116 € në Gjermani, ju mund të merrni një Aguila me një kilometrazh mesatar prej 105,000 kilometrash dhe një moshë mesatare 15 vjeç.

  1. Audi A2
Top 5 makinat e përdorura që mund të blihen në Gjermani për 5000 euro 16

Pak më e vjetër, por më e veçantë dhe më e lezetshme. Dhe nëse po kërkoni diçka që me të vërtetë shpenzon pak, është 1.2 TDI me 61 kuaj fuqi dhe tre cilindra. Oferta përfshin gjithashtu një naftë 1.4 litra, i cili ishte i disponueshëm në variantet 75 dhe 90 kuaj fuqi.

By vull