Trabzonspor kërkon të shesë Bardhin

1 min read

Kampioni aktual turk, Trabzonspor, është gati të ndahet me përfaqësuesin maqedonas, Enis Bardhi.

Bardhi iu bashkua formacionit aktual disa muaj më parë, por klubi nuk është i kënaqur me lirimin e tij dhe është gati për vazhdimin e tij për të lehtësuar buxhetin e pagave. Trabzonspor pagoi 3 milionë euro dhe kërkon të paktën kaq shumë për të hequr dorë nga ai dhe sipas “Fanatic” për të ka interes nga skuadra spanjolle dhe italiane, njëra prej të cilave është Majorca.

Enis është 27 vjeç dhe në karrierën e tij të deritanishme ka luajtur për Prespa Birlik, Ujpest dhe Levante, ku kaloi pesë vite dhe tani ka mundësi të rikthehet në Pirenejtë.