Home Sport Tuhel për historinë në Chelsea – ai është më i mirë se...

Tuhel për historinë në Chelsea – ai është më i mirë se Mourinho dhe Ancelotti

0

Strategu gjerman në stolin e Chelsea, Thomas Tuchel, bëri histori me “blutë” nga Londra pas fitores së re të mbrëmshme ndaj Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve.

Gjermani mbeti i pamposhtur në 13 ndeshjet e para si trajner i “bluve”, që është një rekord i ri i klubit.

Rekordi i mëparshëm ishte mbajtur nga eksperti brazilian Luis Felipe Scolari, i cili në vitin 2008, pasi erdhi në “Stamford Bridge”, lidhi 12 ndeshje pa humbje në fillim.

Tuhel dhe Chelsea me 3-0 në të dy ndeshjet eliminuan kryesuesin në La Liga, Atletico Madrid dhe siguruan çerekfinalet, dhe në Premier League klubi është përsëri në katër të parët në tabelë.

Në këto 13 ndeshje, ekipi pranoi vetëm 2 gola në dy ndeshje.

Ka pasur emra të shkëlqyeshëm në stol në historinë e Chelsea, sigurisht duke përfshirë Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti, por ata nuk kishin një fillim si Tuhel i cili zëvendësoi Frank Lampard në këtë pozitë.

Previous articleSekretari i MPPS, Resmi Ejupi në vizitë pune në qytetin e Dibrës
Next articleArbër Ademi: S’ka përçarje brenda grupit parlamentar të BDI-së