Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Turqia mbeti pa trajner – u shkarkua Stefan Kunz - Koha News
Turqia mbeti pa trajner – u shkarkua Stefan Kunz 1

Pas humbjes 2-4 të së martës nga Japonia, Kunz iu përgjigj thirrjeve të tifozëve për të dhënë dorëheqjen, duke thënë se lojtarët e tij duhet të punojnë më shumë dhe se ai nuk duhet të marrë të gjithë fajin.

Kunz tha se lojtarët e tij duhet t’i përgjigjen kritikave në fushë, jo “në intervistat pas ndeshjes”, duke shtuar se ai ishte i mërzitur që lojtarët e tij nuk po silleshin në mënyrën më të mirë të tyre.

DHA tha se komentet e Kunz kishin acaruar marrëdhëniet me Federatën Turke të Futbollit (TFF), e cila e informoi atë të dielën se ai nuk do të ishte më trajner. Agjencia njoftoi gjithashtu se kontrata e Kunz, e cila skadon pas PE, do të anulohet.

Gjatë fundjavës nuk ka pasur asnjë njoftim zyrtar nga TFF për këtë çështje. DHA shkruan se TFF do të shpallë vendimin të martën.

Meqë ra fjala, Hansi Flick u shkarkua gjithashtu pas humbjes nga Japonia në një ndeshje miqësore.

Kunz, një ish-sulmues i Gjermanisë, i cili gjithashtu luajti për klubin turk Besiktas, u emërua trajner i Turqisë në shtator 2021 pasi drejtoi ekipin e Gjermanisë U-21 në Kampionatin Evropian 2017 dhe 2021. Ai ka fituar 12 nga 20 ndeshjet e tij që kur mori stolin e Turqisë, duke barazuar tre dhe duke humbur pesë.

By vull