Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva janë kthyer në kombëtaren braziliane - Koha News
Veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva janë kthyer në kombëtaren braziliane 3

Trajneri brazilian Tito ktheu veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva në ekipin kombëtar për eliminatoret e Kupës së Botës 2022 kundër Ekuadorit dhe Paraguait muajin tjetër.

Veteranët Dani Alves dhe Thiago Silva janë kthyer në kombëtaren braziliane 4

38-vjeçari Alves, i cili tani luan në Sao Paulo, dhe Silva, i cili ka një sezon të shkëlqyeshëm me Chelsea, janë përsëri në skuadër sepse ata janë “atletë të vërtetë që luajnë futboll”, shpjegoi trajneri.

Brazili është lider në grupin kualifikues të Amerikës së Jugut me katër fitore nga katër ndeshje dhe një avantazh prej dy pikësh ndaj Argjentinës. Ndeshjet kundër Ekuadorit dhe Paraguait duhej të luheshin në Mars, por u shtynë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Kthimi i Alves dhe Silva nuk do të thotë se ata do të përfshihen në ekipin për Copa America, i cili fillon më 13 qershor.

BRAZILI

Portierë: Alison (Liverpool), Ederson (Manchester City), Wevelton (Palmeiras).

Mbrojtësit: Dani Alves (Sao Paulo), Danilo (Juventus), Alex Sandro (Juventus), Renan Lodi (Atletico Madrid), Eder Militao (Real Madrid), Lucas Vericimo (Benfica), Marquinhos (PSG), Thiago.

Mesfusha: Casimiro (Real Madrid), Douglas Luiz (Aston Villa), Everton Ribeiro (Flamengo), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Lucas Paketa (Lyon).

Sulmuesit: Everton (Benfica), Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Barbosa (Flamengo), Gabriel Jesus (Manchester City), Neymar (PSG), Richardson (Everton), Vinicius Junior (Real Madrid).

By vull