Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
(Video) Manchester City fitoi Ligën e Kampionëve - Koha News
(Video) Manchester City fitoi Ligën e Kampionëve 1

Manchester City fitoi titullin e Champions League. Finalja në Stadiumin Olimpik Ataturk të Stambollit u vendos nga Rodri në minutën e 68-të. Ky është titulli i parë për Cityn në historinë e klubit dhe i pari për Pep Guardiolën si trajner i këtij klubi.

City hyri në finale si favorit absolut, por Interi rezistoi mirë. Interi e kontrolloi absolutisht lojën në pjesën e parë, e cila shënoi shansin e Haaland dhe dëmtimin e lojtarit më të mirë të “qytetarëve”, De Bruyne.

City e shtoi presionin në pjesën e dytë, por mbrojtja e Interit nuk i lejoi kundërshtarët t’i afroheshin portës së Onanës.

Interi pati një rast me Lautaro në minutën e 60-të, por argjentinasi ishte egoist, vendosi të gjuante nga një pozicion i vështirë pavarësisht se në pozicionin më të mirë ishin Lukaku dhe Barela.

Momenti kyç ka ndodhur në minutën e 68-të. Akanji e shtyu Silvën në krahun e djathtë, ai e ktheu topin në mes, ai u hodh nga një lojtar i Interit, u ndesh nga Rodri i cili vendosi në këndin e djathtë.

Tre minuta më vonë Di Marco pati një rast, goditi traversën, bëri një tjetër goditje që u bllokua nga shoku i tij i skuadrës Lukaku.

Në minutën e 80-të, Foden pati mundësinë për të vendosur ndeshjen, ai dërgoi një goditje të dobët, të cilën Onana e priti lehtësisht.

Rastin më të madh Interi e pati në minutën e 88-të, kur Lukaku goditi topin me kokë nga pesë metra, por topi goditi gjurin e portierit Ederson.

Deri në fund, një tjetër shans për Interin në sekondat e fundit që mbeti i parealizuar.

City e mbylli sezonin me tre trofe, duke përsëritur suksesin e rivalëve të qytetit United në 1999.

By vull