Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
VIDEO: Protesta e re masive kundër Vuçiqit në Beograd, tash e shfaqën me rroba burgu - Koha News
VIDEO: Protesta e re masive kundër Vuçiqit në Beograd, tash e shfaqën me rroba burgu 5

Një protestë e re, e gjashtë masive e opozitës u zhvillua pasditen e sotme në Beograd dhe pas polemikave rreth kukullës me fytyrën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në protestën e mëparshme, sot demonstruesit mbanin një figurë prej kartoni të Vuçiqit me rroba burgu.

VIDEO: Protesta e re masive kundër Vuçiqit në Beograd, tash e shfaqën me rroba burgu 6

 

VIDEO: Protesta e re masive kundër Vuçiqit në Beograd, tash e shfaqën me rroba burgu 7

Para qytetarëve të mbledhur iu drejtua aktori dhe aktivisti Sergej Trifunoviq .

– Më 3 maj ndodhi “Ribnikar”, më 4 maj në Dubon dhe më 5 maj ndodhi diçka që do të shkaktonte rrëzimin e çdo qeverie në çdo vend, dhe ky është rasti i një pedagogu, pedofili. Epo, 35 fëmijë në një faqe pornografike nga një burrë, kualifikimi i vetëm i të cilit për punë dhe qasje tek fëmijët është karta e anëtarësimit në SNS – tha Trifunoviq.

 

Radikalizimi i protestave është një hap logjik dhe i pritshëm që mund të pritet në çdo situatë ku njëra palë bën kërkesa dhe tjetra i shpërfillë, thotë profesori dhe opozitari Zarko Koraç , i cili shton se ky është ende një skenar që ai dëshiron, por edhe për të cilën do të jetë përgjegjës Vuçiq.

“Ata nuk kanë bërë kërkesë “Vuçiq, largohu menjëherë”, por kërkesa specifike, të cilat janë plotësuar. Unë nuk fajësoj opozitën, por qeverinë, sepse Vuçiq dëshiron radikalizimin. Çdo gjë që mund të ndodhë do të jetë përgjegjësia e tij. Ka shumë kohë që është në pushtet dhe duke gjykuar nga deklaratat e tij, nuk jam më i sigurt se ai është në dijeni të asaj që po ndodh në rrugë”, tha Koraç për “N1”.

By vull