Koha News

Ke Çfarë Lexon!

VIDEO: Të shtëna në Serbi – të paktën dy të vdekur, shtatë të plagosur, përfshirë fëmijë dhe një polic

1 min read
Spread the love

Shtatë persona kanë mbetur të plagosur nga shkëmbimi i zjarrit që ndodhën sonte në Mlladenoc. Ekipet janë rrugës për në Mlladenoc, mëson jozyrtarisht Tanjug

Në vendin e ngjarjes ndodhen edhe pjesëtarë të policisë.

Sipas informacioneve jozyrtare, ka edhe fëmijë të lënduar. Mediat shkruajnë gjithashtu se një automatik dyshohet se është qëlluar nga një makinë në lëvizje dhe se ka ndodhur në fshatin Dubonë.

Mediat shtojnë gjithashtu se polici është plagosur rëndë.

Të gjitha rampat në rrugën Beograd – Mlladenovc janë të mbyllura…. Operacioni policor “Whirlwind” është në fuqi.

Siç raportojnë mediat, sulmuesi është ende i armatosur dhe po qëllon në Mlladenoc. Ai ka ikur në drejtim të Begaljicki brdo dhe policia është në ndjekje të tij.

Siç mëson Pink nga rekordi, një burrë qëllon pa dallim me kallashnikov nga një automjet në lëvizje. Sipas informacioneve të pakonfirmuara mes të plagosurve ka edhe fëmijë.

Në vendngjarje ndodhen edhe efektivë të policisë, ndërsa për të riun U.M., 21 vjeç është lëshuar urdhër. Pasi qëlloi të shtënat, ai u largua me një Mercedes.

Verified by MonsterInsights