Home / Rajon / Vjosa Osmani ‘tund’ Isa Mustafën, prinë në sondazhet për të parën e LDK-së

Vjosa Osmani ‘tund’ Isa Mustafën, prinë në sondazhet për të parën e LDK-së

Deputetja e LDK’s Vjosa Osmani, si duket guximin për t’ju kundërvue strukturave të vjetra të LDK’s e ka të bazuem në nji sondazh politik të banë ditë ma parë.

Loading...

Ky sondazh e nxjerr deputeten Vjosa Osmani si figurën ma të pëlqyeme mbrenda LDK’s, madje dukshëm ma naltë se edhe vetë liderin Isa Mustafa dhe krejt nënkryetarët aktualë të kësaj partie.

Në këtë sondazh të bamë nga Instituti i Prishtinës për Studime të Opinionit Publik (PIPOS), deputetja Vjosa Osmani prinë me 31 për qind si figura ma e pëlqyeme në LDK, kurse lideri i LDK’s, Isa Mustafa, vjen mbas saj me vetëm 25 për qind.

Mbas deputetes Osmani dhe liderit të LDK’s, vjen shefi i grupit parlamentar të LDK’s, Avdullah Hoti, me 15 për qind, derisa i katërti radhitet nënkryetari Lutfi Haziri, me 9 për qind.

Agim Veliu dhe Lumir Abdixhiku vijnë mbas këtyne me nga 5 për qind, si dhe Anton Çuni me 3 për qind.

Deputetja Vjosa Osmani, si duket bazue në këto pritshmëni po mundohet me shfrytëzue edhe gjendjen aktuale shëndetësore të Mustafës, tue u mundue me portretizue vetën si lidere e ardhshme e LDK’s.

Ky sondazh e nxjerr deputeten Vjosa Osmani si figurën ma të pëlqyeme mbrenda LDK’s, madje dukshëm ma naltë se edhe vetë liderin Isa Mustafa dhe krejt nënkryetarët aktualë të kësaj partie.

Në këtë sondazh të bamë nga Instituti i Prishtinës për Studime të Opinionit Publik (PIPOS), deputetja Vjosa Osmani prinë me 31 për qind si figura ma e pëlqyeme në LDK, kurse lideri i LDK’s, Isa Mustafa, vjen mbas saj me vetëm 25 për qind.

Mbas deputetes Osmani dhe liderit të LDK’s, vjen shefi i grupit parlamentar të LDK’s, Avdullah Hoti, me 15 për qind, derisa i katërti radhitet nënkryetari Lutfi Haziri, me 9 për qind.

Agim Veliu dhe Lumir Abdixhiku vijnë mbas këtyne me nga 5 për qind, si dhe Anton Çuni me 3 për qind.

Deputetja Vjosa Osmani, si duket bazue në këto pritshmëni po mundohet me shfrytëzue edhe gjendjen aktuale shëndetësore të Mustafës, tue u mundue me portretizue vetën si lidere e ardhshme e LDK’s.

Loading...