Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Zyrtare: Besar Guxhufi me kontratë profesionale te Beshiktashi - Koha News
Zyrtare: Besar Guxhufi me kontratë profesionale te Beshiktashi 1

Mbyllen dilemat për statusin e talentit shkupjan Besar Guxhufi. Gjigandi turk Beshiktash përmes një komunikate të shoqëruar me fotografi konfirmon firmosjen e kontratës profesionale me mesfushorin 18-të vjeçar nga Shkupi.

Klubi jonë ka firmosur kontratë profesionale me Besar Guxhufin, mesfushorin nga Maqedonia, i lindur në vitin 2004. Menaxheri gjeneral dhe Drejtori Sportiv i Akademisë së Beshiktashit, Ceyhun Kazanci i uroi suksese Guxhufit, të cilin e takoi në zyrat e BJK Nevzat Demir”, thuhet në komunikatën e Beshiktashit.

Guxhufi që u rrit në moshat e Vardarit, hapsira serioze si senior gjeti te Bellasica e Strumicës prej ku kaloi në Turqi te Beshiktashi. Ishte pjesë e Akademisë dhe luante me ekipin e shpresave deri në momentin e mbushjes së moshës 18-të vjeçare kur lejohet realizimi i transferimit ndërkombëtar.

By vull