Wednesday, May 29, 2024
spot_img

James O’Brien uron Siljanovskën: pres të punojmë në qëllimet e përbashkëta drejt integrimit euroatlantik

James O’Brien, ndihmës i sekretarit amerikan të shtetit për çështje evropiane dhe euroaziatike, përmes një kumtese në rrjetin social X, uroi përzgjedhjen e gruas së parë për presidente të RMV-së, Gordana Siljanovska-Davkova.

O’Brien shpreson që në të ardhmen të vazhdojë bashkëpunimin me Siljanovskën, përcjell Nistori.

“Urime për Gordana Siljanovska Davkovën, deri më tani gruaja e parë presidente e RMV-së. Si aleatë, partnerë dhe miq me Maqedoninë e Veriut, me padurim presim të punojmë në reforma të rëndësishme dhe qëllime të përbashkëta në rrugën drejt integrimit euroatlantik”, ka shkruar O’Brien.

Fitoren e Siljanovskës paraprakisht e ka uruar edhe ambasadorja amerikane në Shkup, Angela Aggeler.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT