Keni nevojë të huazoni një karikues? Kini kujdes – FALSE CABLE vjedh të dhënat nga telefoni (VIDEO)

vull

Ndodh shpesh që të “mbarojmë” baterinë e telefonit, kështu që marrim hua një karikues në punë ose nga një mik. Nëse zotëroni një iPhone, duhet t’i kushtoni vëmendje kur merrni aksesorin e përmendur. Një kabllo e rreme (O.MG) është shfaqur në treg, e krijuar si origjinale, por për një qëllim krejtësisht […]

Tani e tutje mund të shtoni SSD në PlayStation 5

vull

Me përditësimin e ri, përdoruesit do të kenë mundësinë për të futur një SSD në PlayStation 5 të tyre. PS5 mbërriti me hapësirë ​​ruajtëse fikse, por tani kush dëshiron mund ta zgjerojë atë duke futur një SSD në tastierën e tyre. Deri më tani, vetëm testuesit beta mund ta bënin […]

Për ditëlindjen e 70 -të – 16 cilindra VIDEO

vull

Nuk ka mbetur shumë nga industria britanike e makinave, por ajo që ekziston ende është shumë e mirë. Ndër të tjera, ekziston British Racing Motors (BRM), e cila kohët e fundit zbuloi garën P15 V16, një nga tre makinat që shënojnë 70 vjet ekzistencë. Makina bëri debutimin e parë të asfaltit […]

Volkswagen prezanton Atlas Cross Sport GT me mbi 300 Kuaj

vull

Volkswagen ka prezantuar një version ekstrem të modelit të tij SUV për tregun amerikan.   VW Atlas Cross Sport debutoi në vitin 2019 si një version më sportiv i këtij SUV, i rezervuar për blerësit në Amerikë. Dy vjet më vonë, koncepti i versionit GT u prezantua me një motor benzinë […]

Kush është i riu nga Tetova që punon në Facebook/Instagram?

Kohanews Admin

Alban Mamuti, pronar i kompanisë digjitale LOJAMEDIA momentalisht punon si assistent drejtor në kompaninë Facebook. I riu përderisa mbronte të drejtat e intelektuale të artistëve vetë fitoi besimin e kompanisë Facebook ku ata vendosën t’i japin një pozitë tepër të rëndësishme për platformën. “Assistent drejtor te rregullat e komunitetit dhe […]

“Bitcoin” sërish shënon rritje, arrin në 50 mijë dollarë

vull

Pas një rënie të vazhdueshme të kriptovalutës Bitcon, siç duket vlera e saj po sheh përsëri rritje. Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, aktualisht një Bitcoin po tregtohet me 50 mijë dollarë. Pra, rritja e kësaj kriptovalute brenda një jave është 6 për qind. Për sa i përket vlerës së kapitalit të […]

Si funksionon Fast Charging dhe a dëmton pajisjet tona?

vull

Shumica e smartfonëve të ditëve të sotme vinë me funksionin e karikimit të shpejtë. Ndryshe nga vitet e kaluara, nuk kemi nevojë të presim me orë të tëra përpara se bateritë e pajisjeve tona të jenë në 100%. Prodhuesit sot shesin pajisje që karikohen në gjysmë ore. Por çfarë është […]

GJUETAR I DEPUTETËVE TË PAINTERESUAR

vull

“Flemish Scrollers” është një projekt nga artisti dixhital Dries Deporter në të cilin softueri monitoron transmetimin nga Parlamenti Flemish dhe gjurmon deputetët për sa kohë ata dremitin në telefon gjatë seancave. Softueri monitoron transmetimin në YouTube dhe nëse identifikon se dikush po përdor një pajisje të lëvizshme, ai preë klipin […]

Bitcoin është rritur mbi 40,000 dollarë

vull

Bitcoin varej nga pikëpamjet e Musk për muaj pasi Tesla njoftoi një blerje 1.5 miliardë dollarë të bitcoin në shkurt. Bitcoin u rrit mbi 40,000 dollarë të hënën dhe arrin ta ruajë atë vlerë sot, një rritje që u nxit nga cicërimat nga shefi i Tesla Elon Musk, i cili […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: