Pse do të votoj për Marko Kepin këtë bir të Arbërisë?

vull

Nga Keze Kozeta Zylo/ DIELLI Marko Kepi po kandidon për Këshilltar në Bashkinë e Nju Jorkut dhe ne si shqiptarë doemos që na bën të ndihemi krenar. Personalisht nuk dua të shoh se është republikan apo demokrat, kjo nuk më intereson fare, pasi duke e njohur nga afër punën e […]

Largohet flamuri serb e rikthehet flamuri kombëtar tek përmendorja e dëshmorit shqiptar në Bujanoc (VIDEO)

vull

Flamuri serb ishte vendosur sot nga persona të paidentifikuar në fshatin Konçul të Komunës së Bujanocit, në afërsi të përmendores së dëshmorit të UÇPMB-së, Fatmir Ibishi, përmendorja e së cilit edhe është dëmtuar. Përmes një videoje në Facebook, i menjëhershëm ka qenë reagimi i zëvendëskryetarit të Bujanocit, Shqiprim Musliu, i […]

Bushi: MPB vlerëson mjekët që u anashkaluan nga Shoqata e tyre

vull

Zëvendësministri i punëve të brendshme, Nazim Bushi sot me rastin e shënimit të Ditës së Policisë ka ndarë Mirënjohje për Dr. Ilir Demirin, si një nga mjekët që ka qenë dhe vazhdon të jetë në krye të detyrës tek Reparti infektiv si një nga infektologët kryesorë. Ja statusi i zëvendësministrit […]

Ndërron jetë babai i Arben Taravarit

vull

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, përmes një postimi në facebok ka njoftuar se pas një beteje të gjatë me COVID-19, babi i tij nuk arriti ta përballojë sëmundjen. “Të dashur familjarë dhe të nderuar miq, pas një beteje të vështirë disa javore babai im nuk arriti ta përballojë […]

Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Naser Nuredini, e vizitoi Universitetin e Tetovës

vull

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, e priti sot në takim pune ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor të Qeverisë së vendit tonë, z. Naser Nuredinin. Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimin e frytshëm që zhvillohet në mes dy institucioneve, kontributin e përbashkët në projektet […]

Grubi: 1.500 vende të reja pune në zonën ekonomike të Tetovës, nga të cilat do të përfitojnë banorët eTetovës dhe rrethinës

vull

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhemarrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte i pranishëm nëvendosjen e gur themelit të investimit të ri të kompanisë LEAR dheNORMAK në Zonën teknologjike industriale zhvillimore në Tetovë.Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut qysh në shtator të vitit tëkaluar ka […]

Halil Geci i ashpër ndaj kritikuesve të Donikës: Zagarët e Hashimit po kërkojnë gjahun, kërkojeni nën jorganin e Vuçiqit

vull

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka reaguar ashpër ndaj kritikuesve të ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvallës. Geci përmes një postimi në Facebook, i quan ‘zagarë’ të PDK-së dhe Hashim Thaçit ata që tash po fyejnë Donikën. Ai i pyet se ku ishin kur u votua Gjykata […]

“Komplotistët e UÇK-së” të akuzuar për “ndërmarrje të përbashkët kriminale”, Ibrahim Kelmendi i lutet Albin Kurtit: Mos paguaj para për ta

vull

Ish themeluesi i LPK-së, Ibrahim Kelmendi i është lutur publikisht kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit që të ndërpres pagesën për avokatët e krerëve të UÇK-së që po akuzohen në Hagë për krime lufte.   Ish themeluesi i LPK-së, Ibrahim Kelmendi i është lutur publikisht kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: