Oriale Marashi e shkrinë dëborën (FOTO)

vull

Modelja Oriola Marashi është ndër personazhet më të komentuara për format e saj trupore. Ndërkohë, në rrjete sociale ajo është shumë aktive, me plot 501 mijë ndjekës. Së fundmi, përmes disa imazheve tërheqëse, Oriola ka mahnitur me pozat e marra në një makinë luksoze. Veshja e ngushtë i theksonte tiparet […]

Këngëtari i njohur: Puthjen e parë do të doja t’ia jepja Nora Istrefit

vull

Këngëtari Redon Makashi ka habitur publikun me përgjigjen Ai u vendos përballë këngëtares Lori Kaçka, ku për shkak të beqarisë së “përbetuar” të këtyre dy të fundit “Shiko Kush LUAN” vendosi t’i “ndihmonte” për të gjetur shpirtin e tyre binjak nga personazhet e famshëm shqiptarë të paraqitur me foto në […]

Lëvizja VETËVENDOSJE: Shpallim zgjedhjet e brendshme për kandidatë për deputetë

vull

Demokracia e brendshme është një nga shtyllat më të rëndësishme të organizimit tonë. Në përputhje me Statutin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe Rregulloren e Zgjedhjeve të Brendshme, Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm i Lëvizjes VETËVENDOSJE! shpall zgjedhjet e brendshme për kandidatët për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurt 2021. Të gjithë […]

Filloi falja e namazeve të Xhumasë në Xhaminë e Kodrës së Diellit

vull

Sot më 08.01.2021 (e premte), u fal namazi i xhumasë në Xhaminë e Kodrës së Diellit. Kështu do të vazhdojnë edhe xhumatë e tjera. Kurse hapja solemne e kësaj Xhamie do të bëhet pasi të përfundojnë tërësisht punimet brenda dhe jashtë objektit. I pranishëm për faljen e namazit të xhumasë […]

Abdulla Mehmeti: MAQEDONIA VERIORE, MES SHOVINIZMIT E RACIZMIT TË SHFRENUAR DHE VLERAVE DEMOKRATIKE E QYTETËRUESE EVROPIANE

vull

Çfarë sikleti kanë drejtuesit e partisë opozitare OBRM-PDUKM për regjistrimin e popullsisë në Maqedoninë Veriore?!   U bëj thirrje publike, drejtuesve të kësaj partie dhe shovinistëve të tjerë, për debat të hapur në cilindo televizion, edhe në gjuhën e tyre, që t’ua dëshmoj se shqiptarët janë popull shumicë në Maqedoninë […]

15 vite pa hoxhën Mulla Jakup Hasipi

vull

Janë mbushur 15 vite që kur u nda nga jeta patrioti dhe hoxha i njohur nga Sllupçani, Mulla Jakup Hasipi. Ai humbi jetën më 6 janar të vitit 2006, në një aksident trafiku në autostradën Shkup-Kumanovë. Mulla Jakup Hasipi (1951 – 2006) Jakup Hasipi (2 shkurt 1951 – 6 janar […]

Ndihmësit e Trump japin dorëheqjen pas dhunës në Uashington

vull

Anëtarët e administratës dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë të Presidentit Donald Trump dhanë dorëheqjen ose njoftuan dorëheqjen e tyre sot, një ditë pasi mbështetësit e Trump sulmuan një ndërtesë të Kongresit dhe i kërkuan sekretarit të tij të sigurimit të shtëpisë të dënonte dhunën ndaj mbështetësve të tij. “Ryan Tully, këshilltari […]

AlternAtivA mbrëmë mbajti mbledhjen e Kuvendit Qendror

vull

Partia politike “AlternativA” e Afrim Gashit, mbrëmë nëpërmjet platformës online, ka mbajtur mbledhje me anëtarët e Kuvendit të saj Qendror. Në këtë mbledhje, të ftuar nga Afrim Gashi, temë e bisedës ishin zhvillimet e fundit politike në vend, keqmenaxhimi i qeverisë aktuale dhe reformat e brendshme, që javëve të fundit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: