Në UT ka filluar afati i tretë i regjistrimit për vitin akademik 2020/2021

vull

Në Universitetin e Tetovës, prej sot ka filluar afati i tretë i regjistrimit të studentëve të rinj për vitin akademik 2020/2021. Në të gjitha programet studimore të 13 fakulteteve tona, ku kanë mbetur vende të lira, Universiteti ynë synon që t’i plotësojë përmes këtij afati, i cili ka filluar prej […]

346 shoferë të sanksionuar në Shkup: 150 për shpejtësi të shpejtë, 28 motoçiklistë

vull

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (20.09) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në fushën e trafikut. Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsejt 246 sanksione, ndër të cilat drejtimi i automjetit pa patentë shofer 17 persona, tejkalim i shpejtësisë 150 kundërvajtje, […]

Analistët : BDI dhe Ahmeti të heqin qafe drejtorët e përjetshëm

vull

Tani është koha për fytyra të reja që do të zinin vendin e drejtorëve të përjetshëm ndërsa BDI dhe Ali Ahmeti duhet përfundimisht të heqin dorë nga avancimi i të njëjtave figurave brenda partisë.Kështu vlerësojnë analistët politikë informon TetovaSot. Sipas analistëve institucionet kërkojnë profesionistë e jo partiakë ose shërbyes publikë […]

Ernest Gjoka: Pas epërsisë 2:0 shpërqendrimi bëri në fund të luajmë me stres

vull

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija, Ernest Gjoka pas triumfit 2:1 ndaj Akademia Pandev ka folur për kanalin zyrtar të klubit në Youtube. • “Pas epërsisë 2:0 shpërqendrimi bëri në fund të luajmë me stres” • “Futbollistët japin maksimumin dhe këto fitore janë meritë e tyre” • “Mundohemi me […]

Sela: “KOMITËT” shajnë dhe ofendojnë shqiptarët/akte vandale që asnjëherë nuk u dënuan!

vull

Kreu i Aleancës për Shqiptarët nëpërmjet një postimi në profilin e tij në facebook ka reaguar për situatën e krijuar ditën e djeshme nga Komitët ku kanë bërë thirrje anti shqiptarët. Ja postimi i tij i plotë: “Komitët” si tifo grup i shërbejnë sistemit dhe janë po të njëjtit që […]

Shkëndija-Akademia Pandev, të dielën në orën 15:30

vull

Pa eurfori për suksesin e fundit europian kuqezinjtë të dielën u kthehen angazhimeve në skenën vendore. • Akademia Pandev rivali i rradhës për kuqezinjtë tanë • Pas suksesit europian, ekipi i kthehet skenës vendore • Shkëndija-Akademia Pandev, të dielën në orën 15:30 Lider në skenën vendore dhe pjesëmarrës në raundin e tretë eliminatoreve […]

Humbje e shpejtë në peshë! Palestra me të cilën humbni 2 kilogramë në 2 ditë

vull

Kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, shpesh hasim këshilla për zëvendësimin e mëngjesit dhe darkës me sallata ushqyese. Dieta me sallatë është ndoshta një nga më të lehtat për t’u miratuar dhe a keni dëgjuar për super super sallatën ’për humbjen e peshës? Njihet për pastrimin e plotë të trupit […]

“Puma” i dha Neymar kontratën më të pasur individuale në botë!

vull

Neymar është më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Të paktën sipas marrëveshjes së fundit me Puma, e cila do t’i paguajë atij 25 milion euro në vit, e cila është marrëveshja më e madhe vjetore e sponsorizimit për një sportist individual. Ylli 28-vjeçar i PSG përfundoi partneritetin e […]

A DUHET PERURUAR BUSTI I AQIF LLESHIT NË DIBËR TË MADHE?

vull

Më datë 23 shtator 2020, në Dibër të Madhe do të inagurohet busti i Aqif Lleshit, njërit ndër bashkëpunëtorët e kauzës shoviniste serbo-madhe në gjysmën e parë të shekullit të kaluar, jo vetëm në krahinën e Dibrës, por në mbarë hapësirën shqiptare. Që ironia të jetë edhe më e madhe, […]

Mourinho flet për ndeshjen kundër Shkëndisë: Në Maqedoni nuk do e kemi leht

vull

Trajneri i Totenhanit, Jose Murinjo ka folur pas ndeshjes me Lokomotivën, ku në fund të intervistës është ndalur edhe në përballjen e rradhës kundër Shkëndijës. Murinjo ka thënë se përballjet vetëm me një ndeshje janë të rezikshme, dhe e tillë do të jetë edhe kjo në Maqedoni. Ai ka thënë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: