Përballja e parë pas pauzës ndërkombëtare Shkëndijën e vendos përballë Shkupit të dielën në Tetovë

vull

Përfundon pauza ndërkombëtare shkaku i ndeshjeve të ekipeve përfaqësuese ku kuqezinjtë ishin të përfaqësuar me disa futbollistë, ndërsa Bejtullai e Totre ishin pjesë e skuadrës së Maqedonisë së Veriut që siguroi kualifikim në EURO 2020. Kuqezinjtë tashmë u kthehen detyrimeve në kampionat dhe të dielën në Tetovë përballemi me Shkupin […]

30 ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për Real Madrid dhe Zidane

vull

Real Madrid do të luajë tetë ndeshje në 30 ditët e ardhshme. Në periudhën që mund të përcaktojë sezonin e “klubit mbretëror”, dhe ndoshta fatin e trajnerit Zinedine Zidane, Reali do të hyjë pa nëntë lojtarë. Zidane do të duhet të formojë ekipin pa shtylla në mbrojtje dhe sulmuesit kryesorë. Ramos dhe […]

Kv,,Universiteti i Tetovës,, 3-0 Kv,, Univerzitet Goce Dellçev,, Shtip

vull

Fitore e rradhës së vajzave të Universitetit të Tetovës edhe pse kishim mungesën e tre lojtareve,aritëm të trimfojmë gjatë këtij takimi. Vazhdojmë në ngritje tabelare Urime vajzave për fitoren dhe mundin, Faleminderit gjithëve për mbështetjen Shpresojmë të kthehemi më të forta/ë në ndeshjet e ardhëshme

Ministri Filipçe: Bravo djem maqedonas!

vull

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dërgoi urime të sinqerta për suksesin historik të kombëtares maqedonase të futbollit dhe vendosjen në Kampionatin Evropian. Sidoqoftë, ai theksoi që duhet të respektohen masat e mbrojtjes sepse pandemia e koronavirusit nuk ka mbaruar ende. “Bravo djem maqedonas! Urime, ju po shkruani histori! Një ditë e […]

Dardanët ndriçojnë edhe pa reflektorë në Shkup

vull

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut për gjysmëfinalen e “play-off”-it për kualifikim në Kampionatin Evropian. Dardanët kanë zbritur në fushën e stadiumit “Tose Proeski” në orën 18:00, aty ku nesër synojnë të shkojnë një hap tutje në synimin për të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: