KUQEZINJTË NESËR PËRBALLEN ME MARIBORIN

vull

Shkëndija nesër do të luajë ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve të cilat kuqezinjtë janë duke i zhvilluar në Slloveni. Ekipi i Mariborit do të jetë testi i dytë për kuqezinjtë, pas barazimit 1:1 me Ferencvaroshin në ndeshjen e parë miqësore. Ngjashëm si në ndeshjen e parë, trajneri […]

PORTIERI TALESKI, PËRFORCIMI I RADHËS I KUQEZINJVE

vull

KF Shkëndija njofton se ka arritur marrëveshje me portierin Davor Taleski. 27 vjeçari Taleski me klubin tonë ka nënshkruar kontratë me kohëzgjatje prej tre vitesh. Portieri Taleski në skuadrën kuqezi vjen nga ekipi i Struga Trim Lum ku gjatë sezonit të kaluar regjistroi gjithsej 32 paraqitje, prej të cilave 30 […]

Anton Ilievski pjesë e skuadrës së Kukësit

vull

Futboll Klub Kukesi njofton se mbrojtësi maqedonas Antonio Ilieski është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Mbrojtësi 25-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë 2 vjeçare, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. Ilieski vjen te Kukësi nga kampionati maqedonas ku së fundmi u aktivizua […]

Kampioni nga Shkëndija drejt Europianit në Pragë

vull

Blerton Sulejmani i Klubit të Karatesë Shkëndija – Tetovë, kampion i Maqedonisë së Veriut me plot merit sot bashkë me reprezentacionin e Federatës Karatesë së Maqedonisë u nis për në Kampionatin Europian që do të mbahet në Pragë të R. Çeke nga data 17 deri 19 Qershor. Blertoni do të […]

Bosançiç dhe Kadriu nuk janë më pjesë e Struga Trim Lum

vull

F.C. Struga njofton për përfundimin e bashkëpunimit me mesfushorin Nemanja Bosançiç dhe futbollistin ofenziv, Florian Kadriun. Drejtuesit e klubit dhe #Bosançiç kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje të dyanshme. F.C. Struga shpreh publikisht mirënjohjen për #Bosançiç për përkushtimin e tij me fanellën e […]

Adrian Hadribeaj mposht amerikanin Kevin Brown, shpallet kampion bote

Kohanews Admin

Më 4 Qershor në Soaring Eagle Casino në Mount Pleasant Michigan, shqiptari i famshëm në MMA Adrian Hadribeaj ka mposhtur amerikanin Kevin Brown. Hadribeaj është ndeshur në kategorinë 77 kilogram, duke e mposhtur kundërshtarin amerikan. Ndeshja është bërë për titullin e kampionit të botës në peshën e mesme për organizarën […]

Ballistët: DEKLARATË!!! LËVIZJET E MËDHA NË KOHËT E VËSHTIRA, KANË FILLUAR GJITHMONË NGA PRISHTINA DHE TETOVA!

vull

DEKLARATË!!! LËVIZJET E MËDHA NË KOHËT E VËSHTIRA, KANË FILLUAR GJITHMONË NGA PRISHTINA DHE TETOVA! Veprat, zëri, demostratat dhe rezistencat buronin nga këta dy qytete ku grumbulloheshin shqiptarë nga të gjitha viset e Shqipërisë etnike, të cilët përballonin çdo sakrificë, bile edhe rrahjet, arrestimet, malltretimet, por ka pasur edhe përfundime […]

SHKËNDIJA SË BASHKU ME BALLISTËT, E PËRMBYLLIN SEZONIN NË STRUGËN SHQIPTAR

vull

Kumtesë nga KF “Ballistët” SHKËNDIJA SË BASHKU ME BALLISTËT, E PËRMBYLLIN SEZONIN NË STRUGËN SHQIPTARE Marrshojmë fuqishëm në transfertë, atmosfera e 8 Majit duhet vazhduar dhe shijuar këtë fundjavë! Mobilizohemi maksimalisht të gjitha gjeneratat, për spektaklin e radhës! STRUGA TRIM LUM -vs- SHKËNDIJA 15 MAJ 2022 (E Diell) Tubohemi në […]

Indrit Çullhaj superiorë në europianin e Bullgarisë

Kohanews Admin

Indrit Çullhaj morri pjesë në Kampionatin Europian për të rritur ku shorti e vuri përballë kampionit olimpik Lasha Shavdatuashvili gjeorigjiani me arritjet më të mëdha në sportin e judos. Për Çullhajn ishte gara e parë në peshën -73 dhe me një kundërshtarë të nivelit të tillë. Megjithatë, Indrit Çullhaj dominoj […]

Futbollisti Tetovar Ard Kasami i cili mbron ngjyrat e ekipit Struga Trim Lumi prononcohet përpara ndeshjes kundër Renovës!

Kohanews Admin

Futbollisti Tetovar Ard Kasami i cili mbron ngjyrat e ekipit Struga Trim Lumi prononcohet përpara ndeshjes kundër Renovës! “E njohim mirë kundërshtarin, e dimë se me çfarë skuadre kemi të bëjmë punë. Vijmë nga një rezultat pozitiv, ashtu që edhe atmosfera në skuadër është shumë pozitive në prag të këtij […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: