Konferenca / Laçi & Veseli para Anglisë: Po punojmë shumë për të bërë një ndeshje të madhe

vull

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së djeshme përgatitjet dhe stërvitjen në kuadër të dy ndeshjeve të fundit ndaj Anglisë dhe Andorrës, të vlefshme për kampionatin botëror “Katar 2022”. Në konferencën për mediat kanë dalë ditën e sotme Qazim Laçi dhe Frederic Veseli, të cilët kanë folur për këto […]

Elif Elmas: Në Armeni shkojmë për fitore

vull

Përfaqësuesja A e Maqedonisë i vazhdon përgatitjet për dy ndeshjet e fundit eliminatore të Kampionatit Botëror 2022 kundër Armenisë (11 nëntor) dhe Islandën (14 nëntor). Reprezentuesi Elif Elmas ka thënë se në Armeni shkojmë për të fituar. Futbollisti i Napolit thotë se nuk varet gjithçka nga ne, kemi ende shanse […]

Xavi e nisi historinë si trajner i Barcelonës, me shumë buzëqeshje dhe energji pozitive në takimin e parë

vull

Strategu spanjoll, Xavi Hernandez, dje është promovuar zyrtarisht, i prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës, për të nisur sot dhe për të kryer funksionin e ri në klubin nga “Camp Nou”. Xavi ka pasur takimin e tij të parë, kontaktin me lojtarët që janë aktualisht në dispozicion sepse shumë […]

Juventusi nuk ka para për të blerë Morata-n

vull

Juventus dëshiron, por nuk ka para për të mbajtur Alvaro Morata. Lojtari i Kombëtares spanjolle në vitin 2020 kaloi nga Atletico te Juventusi. Morata ka qenë i huazuar te Juventusi për dy sezone. “Zonja e vjetër” e pagoi Atleticon 20 milionë euro. Nëse Juventusi dëshiron ta blejë kontratën për 35 milionë euro. Mediat […]

Xavi u dërgoi një mesazh Juventusit dhe Manchester United menjëherë pas marrjes së Barcelonës

vull

XAVI është prezantuar sot si trajneri i ri i Barcelonës dhe menjëherë në një konferencë për shtyp i ka dërguar një mesazh Juventusit dhe Manchester United për Ousmane Dembele. Kontrata e anësorit të Barcelonës skadon në fund të këtij sezoni dhe ende nuk ka një marrëveshje me katalanasit sipas së […]

Chelsea zhgënjeu tifozët dhe Newcastle me pronarët më të pasur ra në fund të tabelës

vull

Lojtarët e Chelseat përjetuan një surprizë të pakëndshme pasi ndeshja me Burnley përfundoi me rezultat 1:1. Blutë si favoritë të mëdhenj pritën Burnley-n dhe dominuan gjatë gjithë ndeshjes. Në minutën e 33-të, Reese James shënoi nga krahu i djathtë, ndërsa goli kryesor u shënua nga Kay Haverz. Në pushim u larguan me rezultat 1:0. Vazhdimi […]

Stoichkov me një qëndrim interesant: Xavi pasardhës i Kumanit? Do të shkatërrojmë një legjendë tjetër?

vull

Hristo Stoichkov doli me analizën e tij të sinqertë për gjithçka ndodhi në Barcelonë në periudhën e kaluar, por me konstatimin përfundimtar se Xavi Hernandez nuk duhet të kthehet në klub në këtë moment mjaft të turbullt dhe të tensionuar. Bullgari legjendar nuk është i kënaqur me ndryshimin e mendimit […]

Sa fitojnë trajnerët në Itali? Mourinho dhe Allegri spikasin në krye të top 10 listës

vull

Max Allegri dhe Jose Mourinho janë trajnerët më të paguar në Serie A këtë sezon me pothuajse dyfishin e pagës së Simon Inzaghit në Inter dhe tre herë më shumë se Stefano Pioli në Milano. Calcio e Finanza llogarit se Juventus dhe Roma paguajnë taktiistët e tyre rreth 7 milionë euro në sezon, neto. Ata janë më […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: