BEJTULLAI PROTAGONIST NË FITOREN NDAJ GJERMANISË

vull

Kapiteni kuqezi ishte inspirues i aksionit vendimtarë kur përfaqësuesja e vendit gjeti golin e fitores ndaj Gjermanisë në Duisburg. Ka përfunduar angazhimi i futbollistëve kuqezi në ekipet përfaqësuese të vendit me kapitenin Egzon Bejtullai që ishte pjesë e rëndësishme në tre takimet e Maqedonisë së Veriut në start të eliminatoreve […]

Ramos është dëmtuar përsëri, një muaj pushim

vull

Kapiteni i Real Madrid Sergio Ramos do të humbasë pjesën vendimtare të sezonit për shkak të dëmtimit. Real do të mirëpresë Eibar këtë fundjavë, dhe më pas do të luajë gjithashtu në shtëpi kundër Liverpool dhe Barcelona. Lajmi i keq për trajnerin Zinedine Zidane është se për shkak të një dëmtimi […]

Agjenti i Elmas : Napoli ka një “diamant” me vlerë 40 milion euro

vull

Agjenti italian i Elif Elmas, George Gardi, thotë se mesfushori maqedonas në Napoli po luan në pozicionin “e gabuar”, por gjithashtu se përkundër këtij fakti, ai tashmë vlen 40 milion euro. Intervista për radion italiane “Punto Nuovo” vjen pasi Elmas dje shënoi golin e fitores për kombëtaren maqedonase në fitoren […]

Shqipëria shënon fitore, Kosova humbet

vull

Daniel Olmo, Ferran Torres dhe Gerard Moreno kanë qenë shënuesit e Spanjës që i kanë shtruar tre pikë kombëtares në përballjen me Kosovën e cila shënoi një gol nderi edhe atë nga Besar Halimi. Shqipëria ka arritur që të mposht San Marinon me rezultat 0:2.  Rezultati u zhbllokua në pjesën […]

Maqedonia gjunjëzon Gjermaninë në Duisburg

vull

Fitorja e madhe për ekipin kombëtar maqedonas të futbollit në Duisburg. 1-2 ndaj Gjermanisë . Askush nuk shpresonte për një rezultat të tillë. Shënuesit ishin Pandev dhe Elmas por e gjithë skuadra luajti përkushtuar, e disiplinuar dhe tregoi se në këtë grup gjithçka është e mundur.

Fc Shkupi, tani me autobus personal

vull

Statusi i KF Shkupit: Nga dita në ditë kryesia e klubit po mundohet që të përmirësojë kushtet e lojtarëve dhe të klubit, duke investuar në të gjitha segmentet. Së fundmi klubi ynë është furnizuar edhe me autobus modern, i cili do të shërbejë për transportimin e ekipit si në ndeshjet […]

Diaspora kërçovare nga Zvicra e Gjermania siguron mjet transporti për Klubin e Volejbollit USKANA – Vajza

vull

Mërgata kërçovare vazhdimisht ka ditur të kontribuojë për vendlindjen dhe gjithnjë ka mbështetur aktivitete të ndryshme kulturore, artistike, politike, humanitare, sportive etj., sado herë që ka qenë e nevojshme. Këtë radhë një grup të rinjsh kërçovarë, vijnë me një investim për sportin e volejbollit në trevën tonë, duke siguruar një […]

Lev kundër Maqedonisë me dy adoleshentë, pa Miller dhe Hummels

vull

Trajneri i Gjermanisë Joachim Loew ka njoftuar skuadrën për kualifikimet kundër Islandës, Rumanisë dhe Maqedonisë. Favoritët më të mëdhenj në Grupin J, për t’u kualifikuar në Kupën e Botës në Katar, do të hapin kualifikimet kundër Islandës në Duisburg më 25 Mars, tre ditë më vonë ata do të vizitojnë […]

Shkëndija do të udhëtojë drejt Shkupit për tu përballur me Vardarin

vull

Me seri prej 14-të ndeshjeve të njëpasnjëshme pa njohur humbjen nga Vardari, Shkëndija të shtunën udhëton drejt Shkupit për sukses të ri në duelet me këtë rival. • Të shtunën xhiroja e 24-t sjell përballjen Vardari-Shkëndija • Kuqezinjtë kërkojnë fitoren numër 15-të në këtë kampanjë • Përballja luhet në stadiumin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: