CHELSEA është në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

vull

Pas fitores së Chelsea në ndeshjen e parë, ne prisnim që Atletico të luante shumë më sulmuese në Londër sesa në Bukuresht, por kjo nuk ndodhi. Skuadra e Simeone dështoi plotësisht në të dy ndeshjet dhe fitorja e ekipit anglez duhej të ishte shumë më bindëse. Chelsea kishte disa mundësi të shkëlqyera, […]

Pesë më të mirët sipas Figos – Lewandowski mungon

vull

Një nga futbollistët më të mirë portugezë në histori, ish-lojtari i Barcelonës, Realit dhe Interit, Luis Figo, zbuloi se cilët lojtarë, për mendimin e tij, janë më të mirët në botë për momentin. Interesante, për Figo, mes pesë më të mirëve nuk është zyrtarisht lojtari më i mirë në botë, […]

Del Bosque: Messi është futbollisti më i mirë në histori

vull

Ish trajneri i Real Madridit dhe trajneri i Spanjës, Vincente del Bosque, foli në një intervistë për Lionel Messin, Killian Mbape, Superligën e re të UEFA-s dhe ekipin kombëtar spanjoll. “Ndjej që i përkas Realit, por nuk mund t’i kritikoj ata që vendosën të ndryshojnë klubin. Eshtë e rëndësishme të […]

Moratti: Interi ka karakterin për të fituar Scudetto

vull

Klubi nga Milano është në pozitën udhëheqëse pas raundit të 26-të me 62 pikë, më saktësisht ka një plus gjashtë në raport me rivalin e qytetit Milan i cili është në vendin e dytë. – Fitimi i garës ishte vendimtar për heqjen e rrezikut, edhe nëse Milani po bën mirë. Por […]

ALIMI: “NË FAZËN E FUNDIT TË KONFIRMOHEMI KAMPIONË”

vull

“Besoj fuqishëm se në fund do të jemi ne ata që bashkë me mbështetësit tanë do t’i gëzohemi titullit të kampionit, të katërtin në historinë e Shkëndijës. Pandemia ka lëkundur gjithë botën, nuk ishte e lehtë të menaxhohet kjo situatë dhe patjetër të jemi të kënaqur me ecurinë”, shprehet mes tjerash […]

Shkëndija përballë Vardarit kërkon fitoren e 13-të sezonale

vull

Kuqezinjtë të dielën në Tetovë presin rivalin nga Shkupi, në duelin e parë zyrtarë si vendas në vitit 2021. • Shkëndija përballë Vardarit kërkon fitoren e 13-të sezonale • Kuqezinjtë nuk munden nga rivali shkupjan nga viti 2017 • Takimi Shkëndija-Vardari luhet të dielën në Tetovë nga ora 14:00. Takimet që në të […]

Zaev në “Sportistët e vitit”: Sportistet dhe sportistët në Qeveri kanë partner për sigurimin e kushteve për suksese të larta sportive

vull

Mbrëmë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mori pjesë në ngjarjen “Sportistët më të mirë të vitit 2020”, organizuar nga Agjencia për Rini dhe Sport, e udhëhequr nga drejtori Naumçe Mojsovski. Në fjalimin e tij, Kryeministri Zaev i uroi sportistët dhe sportistet për të gjitha […]

Lidhja Futbollistike Komunale – Tetovë, akuza për ndërhyrje politike

Blerand Rexhepi

Lidhja Futbollistike Komunale  e Tetovës për ditën sotme kishte caktuar mbajtjen e Kuvendit të Rregullt Zgjedhor, mirëpo i njejti nuk do të mbahet shkaku i pengesave institucionale përmes shkeljes flagrante të ligjit dhe mos respektimin e vendimeve gjyqësore. Regjistri Qendrorë i Republikës së Maqedonisë ditën e djeshme ka njoftuar  se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: