SHKËNDIJA KLUBI MË I MIRË I VENDIT NË EUROPË

vull

Kuqezinjtë qëndrojnë bindshëm para ekipeve tjera vendore në ranglistën e UEFA-së, ku me koeficient 7.250 mbajnë pozitën e 150-të në Europë. Shtëpia e futbollit Europian, UEFA mëngjesin e sotëm ka përditësuar renditjen për klube në kontinentin e vjetër dhe KF Shkëndija është bindshëm ekipi më mirë i ranguar nga Maqedonia. Kuqezinjtë tanë […]

Argjenta Emini futbollistja nga Tetova që me sukses luan futboll në Norvegji

vull

Me një kohë jo shumë të largët, ishte problem që djemtë të luajnë futboll  në viset tona,  e as që paramendohej që një gjë të tillë ta bënin femrat! Kohërat ndryshuan, djemtë shqiptarë në vend dhe në arenën ndërkombëtare shënonin suksese të mëdha! Nga femrat shqiptare për herë të parë […]

REAGIM PUBLIK I KF SHKËNDIJA

vull

KF Shkëndija përmes kësaj shkrese njofton opinionin, për reagimin zyrtar që është në përpilim dhe do të paraqitet para organeve të FFM-së për parregullsitë gjatë referimit të ndeshjes Vardar-Shkëndija. Ky reagim nuk ka të bëjë me racizmin dhe nacionalizmin që vazhdimisht shprehet gjatë ndeshjeve me FK Vardar në fushën e […]

Challandesi, publikon listën e futbollistëve për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

vull

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, kundër Republikës së Çekisë, më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena”, në Plzen. Kundër Anglisë, Kosova do të luajë më 17 nëntor në stadiumin “Fadil […]

JUAN FELIPE NUK ËSHTË MË PJESË E SHKËNDIJËS

vull

KF Shkëndija dhe futbollisti brazilian me marrëveshje të dyanëshme kanë ndërprerë bashkëpunimin. Klubi i Futbollit Shkëndija komunikon ndërprerjen e bashkëpunimit me futbollistin barazilian, Juan Felipe. Kryesia e klubit dhe futbollisti në takim të përbashkët kanë ardhur në përfundim se në këtë moment ndarja është në interes të të dyja palëve, […]

Vëllazërimi gjunjëzon Labunishten në Strugë

vull

Ekipi i Vëllazërimit arriti te shënoi fitore ne takimin e sotëm përballë Labunishtes ne Struge. Ndonëse ekipi i Labunishtes përpara takimit llogaritej favorit ne duelin e sotëm, fusha tregoi diçka tjetër, ekipi i udhëhequr nga Strategu Nazmi Ajdini neutralizuan kundërshtarin dhe morren tre pike shume te rëndësishme. Golin e fitores […]

Kuman zbuloi se çfarë marrëveshje ka me Barcelonën

vull

Humbja e fundit e 3-1 e Levantes ka sjellë përsëri kritikë tek trajneri i gjigantit Katalan, dhe në një kohë kur presioni po rritet në punën e tij, Ronald Kuman më në fund ka bërë një deklaratë duke diskutuar hapur për marrëveshjen, ose klauzolën që ai ka me Barcelonën.  “Asgjë […]

Shkëndija e Tetovës ka triumfuar me poker ndaj Borec

vull

Shkëndija e Tetovës ka triumfuar me poker ndaj Borec, me kuqezinjtë që zgjidhën gjithçka në pjesën e parë. Të besuarit e Ernest Gjokës me sa duket kanë gjetur ritmin e duhur tashmë dhe pas triumfit në kupë ndaj Vardarit, marrin një fitore me goleadë ndaj Borec. Alimi ishte njeriu i […]

Giovani Paramithioti, shqiptari që themeloi Inter

vull

Pas përplasjes në dhomat e zhveshjes se skuadrës së Milan, një grup futbollistësh vendosën që në qytetin verior të Italisë, Milano të krijohet një klub i ri, me emrin Internacionale Milano. Paramithioti, Mugiani, Rietman, Hirzel, Bach, Ansbacher dhe Glockner ishin 7 njerëzit që themeluan klubin italian. Mes të 7-ve, vetëm […]

Korçari Qemal Omari që themeloi Istanbulspor

vull

Edhe pse jo nga klubet më të mëdha në Turqi, Istanbulspor është nga më të vjetërit. Sot pak mund ta dinë, mbase vetëm tifozët fanatikë të kësaj skuadre, që themeluesi i këtij klubi në vitin 1923 ishte një shqiptar që quhej Qemal Omari. Ky kishte qenë për kohën e tij […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: