Vuqiç uron futbollistët maqedonas: Ne, qytetarët e Serbisë, do të jemi me ju me gjithë zemër

vull

Presidenti serb Aleksandar Vuqiç përgëzoi futbollistët maqedonas për fitoren e madhe të djeshme ndaj Gjeorgjisë me 1: 0. Me këtë fitore, Maqedonia do të garojë për herë të parë në Kampionatin Evropian. “Unë i përgëzoj të gjithë qytetarët e Maqedonisë Veriore për suksesin historik dhe vendosjen e ekipit kombëtar të […]

Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim Myftiun e Tetovës, Qani ef. Nesimin i cili shoqërohej nga drejtori i Diasporës, Selver ef. Xhemaili

vull

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga një pjesë e kabinetit të tij, sot ka pritur në takim Myftiun e Tetovës, Qani ef. Nesimin, i cili shoqërohej nga drejtori i Diasporës, Selver ef. Xhemaili dhe bashkëpunëtorë të tjerë. Në këtë takim të frytshëm miqësor […]

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare

vull

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij përmes një postimi në Facebook. Mikullovci ka luajtur në qindra role në projekte të ndryshme filmike. Përveç si aktor, ai mbahet mend edhe si delegat i Kuvendit të Kosovës në kohën e shpalljes […]

Themelohet Liga Unike në basketboll Shqipëri-Kosovë

vull

Ditë historike për basketbollin dhe sportin e Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo për faktin se sonte në Tiranë është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit për themelimin e Ligës Unike të Basketbollit Shqipëri-Kosovë. Marrëveshja u nënshkrua nga kryetarët e federatave përkatëse të basketbollit të Kosovës dhe Shqipërisë, Arben Fetahu, Kryetar i Federatës së […]

Tensionet po rriten edhe më shumë, Greqia po zgjeron ujërat e saj territoriale: Për Turqinë është kjo është nxitje për luftë!

vull

Kryeministri Grek befas njoftoi se vendi i tij në Detin Jon do të zgjerojë ujërat e tij territoriale nga 6 deri në 12 milje detare, ndërsa më herët Turqia tha se një veprim i tillë do të ishte kjo është nxitje për luftë! Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka thënë se Greqia së […]

TAKIMI I KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS HOTI ME PARTNERËT E KOALICIONIT U SHTY

vull

Takimi i kryeministrit të Kosovës, Abdullah Hoti me krerët e partive shqiptare të Kosovës që janë pjesë e koalicionit qeverisës, i cili ishte dashur të zhvillohej sot, është shtyrë dhe me siguri do të zhvillohet të hënën. Lajmi u konfirmua në një prononcim për portalin “Koha.net” nga zëdhënësi i Aleancës […]

Pacolli: Ky është një moment historik arritja për herë të parë një Kryeministër shqiptar

vull

“Urime shqiptarëve dhe BDI-së në Maqedoninë Veriore për arritjen e marrëveshjes për qeverinë e re. Ky është një moment historik arritja për herë të parë një Kryeministër shqiptar (edhe pse 100 ditë) Ministër të Punëve të Jashtme dhe poste të tjera kyçe në qeveri dhe Parlament. Roli i shqiptarëve është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: