Home / Kronika e Zezë

Kronika e Zezë

17 vite në kërkim ndërkombëtar, personi nga Maqedonia i akuzuar për prostitucion kapet në Shqipëri

Policia e Shqipërisë arrestoi me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Rrëmbim personi”. “Specialistët e Seksionit për trafikun e paligjshëm në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, ...

Read More »

Ky është personi që dyshohet se vrau gjyshen e tij në Zvicër

Në Frauenfeld të Zvicrës, të martën u gjet e vdekur një grua në një apartament në Talackerstrasse. Pas një aksioni të madh të policisë, një 19-vjeçar është arrestuar në Aeroportin e Cyrihut të mërkurën. Loading...   Vrasjen e tmerrshme e ...

Read More »

19 VJEÇARI SHQIPTAR VRET GJYSHEN E TIJ NË ZVICËR

Të marten në mbrëmjen është vrarë një grua, edhe atë nga nipi i saj në Zvicër. Siç njofton Albinfo, i dyshuar është shqiptari Fatmir T. Loading... Familja, me prejardhje nga Maqedonia, disa vite më parë ishte zhvendosur nga Italia në Zvicër. ...

Read More »

Kallëzim penal kundër burrit që vrau gruan e tij në Reçicë të Vogël

Kallëzim penal është ngritur kundër burrit nga Reçica e Vogël i akuzuar për vrasje të bashkëshortes së tij. Loading... Sektori i Punëve të Brendshme i Tetovës ka ngritur kallëzim penal kundër 53 vjeçarit A.K, për shkak të dyshimit se ka ...

Read More »

Arsimtari kapet me drogë, i caktohet 30 ditë paraburgim, ja në cilën shkollë

Arsimtari 36 vjeçar nga Dellçeva është kapur me sasi më të madhe të marihuanës, pas çka i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve, shkruan Fakte. Ai ka ligjëruar lëndën e etikës para nxënësve në shkollën “Kliment Ohridski” në ...

Read More »

11 vjet burg për serbin që përpunonte drogë në Reçicë të Vogël

Millan Zarubica, serb që kryesonte prodhimin e drogës në një prej laboratoreve më të dhëma të Evropës Juglindore në Reçicë të Tetovë, u dënua me 11 vite burg. Prokuroria kishte kërkuar 12 vite, por meqë e pranoi fajin, dënimi iu ...

Read More »

29 vjeçarja nga Struga braktis burrin dhe fëmijët, duke vjedhur 5 mijë euro dhe stoli ari

Për shkak të ekzistencës së bazës për dyshimin e kryerjes së veprave penale “braktisje  dhe keqtrajtim  i fëmijës” dhe “vjedhje“, Zyra e Jashtme për Veprime Kriminalistike  Strugë ngriti padi penale kundër AA. (29) nga fshai  Shum i Strugës. E  akuzuara, ...

Read More »

“Blic”: Dy shtetas të Maqedonisë mes viktimave në ndeshjen zinxhirore në Serbi

Dy shtetas të Maqedonisë janë në mesin e viktimave në ndeshjen zinxhirore që ka ndodhur sot në autostradën Beograd-Nish, në drejtimin mes qyteteve Qupria dhe Jagodina, publikoi “Blici” serb. Loading... Krahas shtetasve të Maqedonisë, sipas shkrimit në “Blic” jetën e ...

Read More »

Ish-drejtori i një shkolle të mesme në Gostivar e ka keqpërdorur detyrën zyrtare

Kallëzim penal është parashtruar kundër ish-drejtorit të një shkolle së mesme komunale në Gostivar, i cili në periudhën nga nëntori i vitit 2017 deri në mars të këtij viti e ka keqpërdorur detyrën zyrtare. Loading... Sipas buletinit të sotëm të ...

Read More »

Aksident i rëndë në Shkup, lëndohet nëna dhe fëmija

Dy persona janë lënduar në aksidentin e rëndë që ndodhi sot në Bulevardin Ilinden pranë Fontanës në Parkun e Qytetit të Shkupit. Loading... Sipas dëshmitarëve okularë, nëna me një fëmijë ishte në automjetin që humbi kontrollin dhe goditi shtyllën. Të ...

Read More »
Loading...