Takim i ZKQ Dimitrov me ambasadoren kroate Tiganj

vull

Zëvendeskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim edhe  me ambasadoren e  Kroacisë në vend, Nives Tiganj, ku u shqyrtuan mundësitë për zgjërimin e bashkëpunimit përmes inicimit të përpjekjeve të përbashkëta për të hartuar dhe zbatuar projekte brenda instrumenteve të ndryshme financiare të BE-së. ZKQ Dimitrovi: „Kroacia konsiderohet […]

Aktori i mirënjohur shqiptar Çun Lajçi – në Tetovë mirëpritet nga Rektori Prof. Dr. Vullnet Ameti

vull

Aktori i mirënjohur shqiptar, Çun Lajçi, sot në Tetovë përderisa në sheshin e qytetit, përkatësisht para ambienteve të Fakultetit të Arteve të UT-së, ishte duke shitur disa nga veprat e tij lexuesve tetovarë, atë e ka befasuar me vizitën e tij Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti. […]

Zv.kryeministri i parë Grubi priti në takim ambasadorin çek, Toman: Vlerësohet përkrahja dhe bashkëpunimi mes dy vendeve

Blerand Rexhepi

Zëvendës kryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e Republikës Çeke në vendin tonë, SH.T Mirosllav Toman me të cilin kanë biseduar për bashkëpunimin e deritanishëm mes dy vendeve. “Vlerësoj përkrahjen dhe ndihmën e deritanishme të Republikës […]

Lëvizja Ilirida: Kreditë e jashtme,nuk përdoren për donacione                      

vull

Me  ftesë të Ministrit shtetëror për Evropë të Republikës Federale të Gjermanisë, Mihael Rot, Zëvendëskryetari I Qeverisë për Cështje Evropiane , Nikolla Dimitrov, më 30 shtator dhe me 1 tetor do të qëndroj në vizitë pune në Berlin. Kjo është vizita e pare e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së […]

Lëvizja Ilirida: Kreditë e jashtme,nuk përdoren për donacione                      

vull

Kreditë e jashtme,nuk përdoren pë donacione Intervenimi i tre pakove,të qeverisë në përkrahjen e ekonomisë, për tejkalimin e stagnimit ekonomik,gjatë periudhës së pandemisë,nuk e dhanë efektin e pritur nga ana e qeverisë. Këto pako,më shumë kishin propagandë populiste,dhe përfitimin e votuesve në prag të zgjedhjeve. Nga mediumet kuptojmë se bëhet […]

Shkarkoni iLibri-Shqip platforma e parë mbarëshqiptare për libra me zë në gjuhën shqipe

iLibri-Shqip platforma e parë mbarëshqiptare për libra me zë në gjuhën shqipe (audiobooks), tani e pranishme për smartphones iOS dhe Android dhe mund të shkarkohet nga Apple Store dhe Google Play. Në iLibri-Shqip do të dëgjoni libra të përzgjedhur të historisë së Shqipërisë, mbi figurat e njohura si heroi yne […]

Pas klipit “Të dua” Kentina nuk di të ndalet, gati 4 projekte…!

Te kthehesh ne nje personazh publik te mirefillte perveçse talentit qe luan nje rol shume te rendesishem, kerkon dhe deshiren per te luftuar dhe arritur endrren e femijerise, ashtu sikurse ne rastin e kengetares se re por mjaft te talentuar Kentina. Ne fushen e muzikes ajo nuk ka ardhur si […]

Gjoka: Kundërshtari u mundua të bënte gjithçka dhe na e bëri të vështirë

vull

Shkëndija shkëputet në kreun e tabelës pas 7-të xhirove në Ligën e Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut. Fitorja 3:1 ndaj Pelisterit ishte e pesta në kampionat, krahas edhe të dy barazimeve, me kuqezinjtë që mbeten ekipi i vetëm pa disfatë në këto xhiro të zhvilluara. Sot në Manastir […]

Zaev: Nga java e ardhshme Qeveria fillon emërimin e drejtorëve

vull

Nga java e ardhshme Qeveria fillon emërimet e drejtorëve. Kryeministri Zoran Zaev thotë se si fillim do të niset me emërime, ndërsa deri më 15 tetor duhet përfundojnë procedurat për hapjen e konkurseve për drejtorë, anëtarë të bordeve drejtuese dhe mbikëqyrëse etj. Zaev thotë se duhet respektuar procedurat të cilat […]

Vida Kunora e Ingrid Gjoni sjellin “Me zemër” këngën hit të këtij sezoni…!

Nje bashkepunim i veçante ka ardhur kete vit mes dy kengetareve te njohura Vida Kunora dhe Ingrid Gjoni. Artistja malesore Kunora si duket ka zgjedhur te mos beje pushim kete vit edhe pse pandemia nuk e mundeson shume nje gje te tille. Ky sezon i ri solli projektin e dy […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: