Ministri Shaqiri takon ambasadoren Galovej: Vazhdon bashkëpunimi për profesionalizimin e administratës

Me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar, ekselencën e saj Rejçel Galovej, u dakorduam që bashkëpunimi i suksesshëm reciprok do të vazhdojë edhe më tej me hapa konkrete. Me qëllim të mundësimit të profesionalizimit të administratës, e cila do të punojë në mënyrë transparente dhe profesionale dhe do të jetë shërbim […]

Përfundon rikonsktrusioni i rrugës në fshatin Maja e Zezë

vull

Ka përfunduar asfaltimi i rrugës në fshatin Maja e Zezë. Është kryer rikonstruksioni i rrugës me gjatësi prej 1,5 km. Rikonstruksioni ka përfshirë heqjen e asfaltit të vjetër, rregullimin e shtresës së parë, rregullimin dhe kanalizimin e ujërave, tamponimit, asfaltimit si dhe në fund rregullimi i bankinave në të dyja […]

Ziadin Sela takoi shefin e Misionit të OSBE Ambasadorin Klemens Koja

vull

Sot, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët z. Ziadin Sela ka zhvilluar takim me Shefin e Misionit të OSBE në Shkup Ambasadorin Klemens Koja. Në këtë takim Kryetari Sela ka informuar Ambasadorin Koja për situatën aktuale politike ne vend, me theks të veçantë për krizën ekonomike që ka shkaktuar pandemia me […]

Carovska në Koçan: Me sukses po funksionon mësimi online

vull

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska dhe Kryetari i Komunës Nikollço Iliev sot vizituan disa shkolla në Kocan dhe realizuan  takim pune me drejtorët e institucioneve arsimore në qytet. Ministrja Carovska theksoi se Komuna e Koçanit për një periudhë jashtëzakonisht të shkurtër  arriti të përshatë  mësimin në kushtet të […]

Nga sot, kafenetë dhe restorantet do të jenë të hapura deri në orën 23:00

vull

Nga sot, objektet e hotelierisë do të punojnë me kohë të pjesshme. Në seancën e djeshme të 13-të, Qeveria shqyrtoi dhe pranoi rekomandimet e Komisionit për Sëmundjet Infektive për të kufizuar orët e punës në të gjitha objektet hotelierike, përveç atyre që bëjnë dorëzimin, si dhe për të kufizuar kapacitetin […]

Inspektorët do të zbrazin objektet hotelierike dhe do t’i mbyllin ato në bazë të ndryshimeve ligjore

vull

Ndërgjegjësimi i qytetarëve duhet të rritet në nivelin më të lartë nëse duam të zvogëlojmë numrin e të infektuarve me Covid-19. As një inspektim dhe as policia nuk mund të kenë sukses nëse dikush dëshiron të kryejë një vepër penale. Sidoqoftë, ne jemi këtu aq sa mund ta parandalojmë, tha sot drejtori […]

Kapet mat Andi i “Përputhen” me modelen?

Duket se është bërë një lajm që ka marrë dhenë nëpër portale një spot i një kompanie produktesh bimore që ka bërë bashkë Andin e “Përputhen” me modelen Klara. Kompania “True shop” e cila ka në bazë të saj produkte 100% bio dhe shërbejnë për trupin lëkurën dhe flokët ka […]

Klubet e volejbollit të Universitetit të Tetovës shënuan fitore në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut

vull

Në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut në volejboll, KV “Universiteti i Tetovës”, në kategorinë e meshkujve ka shënuar fitore përballë KV “Shtipi” me rezultatin e thellë 3-0 në sete, takim ky që u luajt më 19 tetor (e hënë) në Tetovë. Situata […]

Ministri Shaqiri pret në takim ambasadoren gjermane, Holshtajn: Diskutohet depolitizimi i administratës

Shkup, 20 tetor – Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, realizoi takim pune me ambasadoren e Republikës Federale të Gjermanisë, shkëlqesinë e saj Anke Holshtajn. Në takim u diskutua lidhur me projektet aktuale të ministrisë, sfidat, realizimin e synimeve, si dhe planet e mëtejshme për bashkëpunim. Në takim […]

Ministri Shaqiri priti në takim përfaqësues nga kompania franceze Indemia: Diskutohen proceset inovative dhe teknologjike

Shkup, 19 tetor – Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Jeton Shaqiri sot ka pritur në një takim pune përfaqësues nga kompania franceze Indemia ndërsa bashkë me to në takim ka qenë dhe atashehu për siguri në ambasadën franceze. “Sot, realizuam takim pune me përfaqësuesit e kompanisë franceze “Indemia”: Izabel […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: