Reagime të mëdha për jo seriozitetin e opozitës në përpilimin e programit: Gabime të mëdha drejtshkrimore

E para është gjuha,mjeti identifikues i një populli,por kur ajo nëpërkëmbet është tallja më e madhe që mund t’i bëhet. Në vijë të kësaj kemi reagime të shumta që kanë të bëjnë me jo seriozitetin e opozitës shqiptare në përpilimin e programit. Në mënyrë skandaloze atje vërrehen gabime të rënda […]

Talat Xhaferi nga Kërçova: Populli qëndron prapa neve në sfidat e rradhës

Në një nga tubimet qendrore të BDI-së në qytetin e Kërçovës para të pranishmëve ka folur bartësi i listës në zonën e V-të zgjedhore, Talat Xhaferi i cili shkurt ka kërkuar përkrahje nga qytetarët që të çojnë përpara punët që kanë nisur. “Nuk do të zgjatem për të folur shumë […]

Dritëhijet e ligjit për minoritetet dhe dygjuhësinë- rrezik shkombëtarizimi

vull

“Demokratike.al” zbërthen dy ligjet “bombë” të Sandër Lleshajt që vënë në rrezik ekzistencën e shtetit shqiptar pas pak vitesh. Çfarë fshihet pas ligjit për dygjuhësinë dhe “300 firmat” për të qenë minoritet? Flasin për “Demokratike.al” studiuesit Erald Kapri dhe Arben Llalla: Ligji duhet të tërhiqet! Dy ligje të propozuara nga […]

Ahmeti nga Kërçova: Maqedonia ka dy nobelistë shqiptarë, nuk kanë pse frikësohen edhe prej një kryeministri shqiptarë (Video)

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka qëndruar në Komunën e Kërçovës ku në vazhdën e takimeve me aktivist, simpatizantë dhe qytetar me fjalimet e tyre u paraqitën kandidatit për kryeministër i RMV-së, z.Naser Ziberi, bartësi listës në njësinë zgjedhore nr. 5, Talat Xhaferi kryetari i Komunës, z.Fatmir Dehari […]

Bexheti: Ka ardhur koha që shqiptarët të bëjnë ndryshimin politik pas 16 viteve

vull

Bexheti: Ka ardhur koha që shqiptarët të bëjnë ndryshimin politik pas 16 viteve BDI tashmë ka përballë koalicionin Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa dhe shumica e sondazheve i nxjerrin kokë më kokë në rezultate. Flakron Bexheti, zëdhënës i Aleancës për Shqiptarët në një intervistë për Rtv Ora thotë se këto […]

Ahmeti nga Kërçova: Maqedonia ka dy nobelistë shqiptarë, nuk kanë pse frikësohen edhe prej një kryeministri shqiptarë (VIDEO)

vull

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka qëndruar në Komunën e Kërçovës ku në vazhdën e takimeve me aktivist, simpatizantë dhe qytetar me fjalimet e tyre u paraqitën kandidatit për kryeministër i RMV-së, z.Naser Ziberi, bartësi listës në njësinë zgjedhore nr. 5, Talat Xhaferi kryetari i Komunës, z.Fatmir Dehari […]

Lëvizja BESA: Teleferiku në Tetovë nuk i përmbush kriteret për sigurinë e turistëveLëvizja BESA: Teleferiku në Tetovë nuk i përmbush kriteret për sigurinë e turistëve

vull

Jemi këtu për të theksuar edhe njëherë dështimin e radhës të BDI-së, gjegjësisht teleferikun në Kodrën e Diellit. Përveç se punimet për teleferikun u vonuan shumë, ai sot akoma nuk është funksional dhe nuk i përmbush kriteret për sigurinë e turistëve. Është pritur shumë për ndërtimin e një teleferiku modern […]

Talat Xhaferi nga Dollneni: Motivohem që do ju përfaqësoj juve, ideja për kryeministër shqiptarë e realizueshme

Bartësi i listës zgjedhore të BDI-së në njësinë e V-të Talat Xhaferi sot ka takuar banorët e fshatrave Cërnilishtë, Zhitoshë, Desovë, dhe Pllasnicë të komunës së Dollnenit dhe Pllasnicës ku para të pranishmëve ka folur mbi të arriturat e BDI-së dhe vet atij si kryetar i Kuvendit. “Të nderuar të […]

Kryetari i PDSH-së bashkë me Nimetulla Demirin – bartës liste në zonën 1, zhvilluan takime në Koliçan të Poshtëm, Lubosh, Batincë, Maranë dhe tubim përmbyllës në Studeniçan.

vull

Video link: https://www.facebook.com/130194893722510/posts/3899979480077347/?vh=e&d=n   Menduh Thaçi dhe Nimetulla Demiri në Koliçan të Poshtëm. “PDSH ka platformën e saktë për zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohen qytetarët. Tani edhe me pandeminë kemi një luftë të cilën duhet ta zhvillojmë me kuadro dhe instrumente efektive. Ne do t’i përkushtohemi kësaj.“ Menduh […]

Azel ylli i ri i muzikës vjen me “Don Don”

Azel është ylli i ri i muzikës që sapo ka hapëruar në tregun e muzikës moderne në vend. Azel, ka sjell projektin me titull “Don Don”, një këngë që me të parën ka nisur ta marrë pëlqimin e publikut. “Don Don” vjen me tekst nga vetë Azel, artisti shqiptar që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: