Një tetovar u sanksionua pasi ngiste një “BMW” në autostradë me 300 km / orë

vull

Dje (18.02.2021) oficerët e policisë në Stacionin Policor Tetovë për Siguri në Trafikun Rrugor zbuluan dhe sanksionuan 24-vjeçarin B.J. nga Tetova, i cili ishte duke drejtuar mjetin motorik “BMW”, me targa të Tetovës dhe rreth orës 12.30 në magjistralen Gostivar-Tetovë po lëvizte me shpejtësi 300 kilometra në orë, dhe më […]

Zaev në “Sportistët e vitit”: Sportistet dhe sportistët në Qeveri kanë partner për sigurimin e kushteve për suksese të larta sportive

vull

Mbrëmë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mori pjesë në ngjarjen “Sportistët më të mirë të vitit 2020”, organizuar nga Agjencia për Rini dhe Sport, e udhëhequr nga drejtori Naumçe Mojsovski. Në fjalimin e tij, Kryeministri Zaev i uroi sportistët dhe sportistet për të gjitha […]

Zaev dhe ministrat Besimi dhe Shaqiri në një takim pune me “MasterCard”: Me identifikim digjital në vend të pranisë fizike, identiteti do të konfirmohet nga kompjuteri ose telefoni celular

vull

Një vit pas nënshkrimit të memorandumit të bashkëpunimit me “MasterCard”, sot u mbajt një takim pune në të cilin u prezantua zgjidhja për identifikimin digjital të qytetarëve të Republikës së Maqedonisë  së  Veriut. Në takimin e punës morën pjesë kryeministri Zoran Zaev, ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Jeton Shaqiri, […]

Nga mbledhja e 46-të e Qeverisë: Është miratuar Aneksi i Marrëveshjes për furnizimin e vaksinave të aprovuar nga OBSH për përdorim në raste emergjente

vull

Qeveria e Republikës së Maqedonisë  së Veriut në mbledhjen e 46-të të sotme, shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për arritjen e një Aneksi të Marrëveshjes për marrjen e obligimeve nga  datë 19.11.2020, të lidhur midis Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Lidhjes  Globale të Vaksinave (GAVI) (GAVI ALLIANCE)), për […]

Japonia investon mbi 60 mijë euro në Spitalin e Gostivarit

vull

Në Spitalin e përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”, vjen investim prej 60.635 euro nga Ambasada e Japonisë në kuadër të Grant Programit për Projekte të Vogla dhe Siguri Njerëzor, që u nënshkrua sot në Komunën e Gostivarit. Me këtë projekt janë siguruar fonde për furnizimin e një printeri digjital për […]

Drejtori i FSSH Ahmeti takoi përfaqësuesit e qendrave të dializës

Sot, drejtorët e Fondit të Sigurimit Shëndetësor, Faton Ahmeti dhe Stevo Krstevski, realizuan takim pune me përfaqësuesit e qendrave të dializës me të cilat Fondi ka lidhur marrëveshje. Në këtë takim pune ishte i pranishëm edhe Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, në përputhje me përgjegjësitë e tij, shprehu interes për […]

Lidhja Futbollistike Komunale – Tetovë, akuza për ndërhyrje politike

Lidhja Futbollistike Komunale  e Tetovës për ditën sotme kishte caktuar mbajtjen e Kuvendit të Rregullt Zgjedhor, mirëpo i njejti nuk do të mbahet shkaku i pengesave institucionale përmes shkeljes flagrante të ligjit dhe mos respektimin e vendimeve gjyqësore. Regjistri Qendrorë i Republikës së Maqedonisë ditën e djeshme ka njoftuar  se […]

Grubi, Carovska dhe Ademi: Jo vetëm libri i GJEOGRAFISË, por të gjitha librat kontestues do të tërhiqen

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij zhvilloi një takim pune me ministren e Arsimit dhe Shkencës, znj. Milla Carovska dhe ish ministrin dhe deputetin Arbër Ademi, informon GAZETA.MK Gjatë këtij takimi bashkëbiseduesit diskutuan për koncepcionin e […]

Demiri: Qytetarët të respektojnë afatet ligjore të paraqitjes në evidencat e Agjencisë së Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut

vull

Drejtori i Agjencisë së Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Abdush Demiri sot mbajti konferencë shtypi në Qeverinë e RMV-së me qëllim që të apelojë te qytetarët dhe opinioni më i gjërë për rëndësinë e respektimit të afateve ligjore të paraqitjes në evidencat e Agjencisë së Punësimit të Republikës […]

BFI: Reagojmë kundër Gjykatës Themelore Shkupi 2 – Shkup, e cila ka regjistruar të ashtuquajturën Bashkësia Islame Selefiste Dar el Hadith

vull

Të nderuar përfaqësues të mediumeve, ju falënderoj që jeni këtu me ne për të përçuar këtë mesazh të Bashkësisë Fetare Islame për të gjithë qytetarët dhe besimtarët e Maqedonisë së Veriut. Më datë 16 shkurt 2021, Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame të RMV në mbledhjen e rregullt me në krye […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: