Shkëndija-Akademia Pandev, të dielën në orën 15:30

vull

Pa eurfori për suksesin e fundit europian kuqezinjtë të dielën u kthehen angazhimeve në skenën vendore. • Akademia Pandev rivali i rradhës për kuqezinjtë tanë • Pas suksesit europian, ekipi i kthehet skenës vendore • Shkëndija-Akademia Pandev, të dielën në orën 15:30 Lider në skenën vendore dhe pjesëmarrës në raundin e tretë eliminatoreve […]

Humbje e shpejtë në peshë! Palestra me të cilën humbni 2 kilogramë në 2 ditë

vull

Kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, shpesh hasim këshilla për zëvendësimin e mëngjesit dhe darkës me sallata ushqyese. Dieta me sallatë është ndoshta një nga më të lehtat për t’u miratuar dhe a keni dëgjuar për super super sallatën ’për humbjen e peshës? Njihet për pastrimin e plotë të trupit […]

“Puma” i dha Neymar kontratën më të pasur individuale në botë!

vull

Neymar është më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Të paktën sipas marrëveshjes së fundit me Puma, e cila do t’i paguajë atij 25 milion euro në vit, e cila është marrëveshja më e madhe vjetore e sponsorizimit për një sportist individual. Ylli 28-vjeçar i PSG përfundoi partneritetin e […]

A DUHET PERURUAR BUSTI I AQIF LLESHIT NË DIBËR TË MADHE?

vull

Më datë 23 shtator 2020, në Dibër të Madhe do të inagurohet busti i Aqif Lleshit, njërit ndër bashkëpunëtorët e kauzës shoviniste serbo-madhe në gjysmën e parë të shekullit të kaluar, jo vetëm në krahinën e Dibrës, por në mbarë hapësirën shqiptare. Që ironia të jetë edhe më e madhe, […]

Grubi: Edhe në Kompanitë si Telekom, A1, EVN është në interes të punësojnë njerëz që flasin gjuhën e komuniteteve të tjera

Blerand Rexhepi

Subvencionimi i ndërmarrjeve private nëse punësojnë shqiptarë dhe pjesëtarë të bashkësive të tjera etnike nuk çon në një shtet binacional, por është një parim kushtetues që është zbatuar për 18 vjet, tha Zëvendës Kryeministri i Parë Artan Grubi në një intervistë për MKD.mk. Si një nga përparësitë në punë, ai […]

Dimovski: Kjo qeveri është qeveri e BDI-së

Blerand Rexhepi

Ish deputeti i VMRO-së Ilija Dimovski ka reaguar pas formimit të qeverisë, pasi sipas tij përbërja e Qeverisë është në kundërshtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Ai thotë se kjo qeveri është qeveria e BDI-së me kryeministër nga LSDM-ja, përcjell TS. Ja postimi i tij i plotë Përbërja e […]

Ministri Shaqiri takoi ministren Carovska, diskutohet digjitalizimi i shërbimeve dhe arsimit si proces

Blerand Rexhepi

Shkup, 18 shtator – Takim produktiv me Ministren e Arsimit dhe Shkencës, znj. Mila Carovska ku diskutuam procesin e dixhitalizimit të shërbimeve si dhe digjiitalizimin e arsimit si proces më i ndjeshëm. Në frymën e bashkëpunimit reciprok do të punojmë për shërbime efikase, transparente dhe arsim cilësor. Gepostet von Jeton […]

Grubi-Cakaj: Marrëdhëniet tona janë të shkëlqyera

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive z.Artan Grubi sot në kabinetin e tij priti Ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, z.Gent Cakaj. Në takim, të dy bashkëbiseduesit z.Grubi dhe z.Cakaj shkëmbyen mendime për temat politike aktuale në […]

Mourinho flet për ndeshjen kundër Shkëndisë: Në Maqedoni nuk do e kemi leht

vull

Trajneri i Totenhanit, Jose Murinjo ka folur pas ndeshjes me Lokomotivën, ku në fund të intervistës është ndalur edhe në përballjen e rradhës kundër Shkëndijës. Murinjo ka thënë se përballjet vetëm me një ndeshje janë të rezikshme, dhe e tillë do të jetë edhe kjo në Maqedoni. Ai ka thënë […]

ERNEST GJOKA: FITORE DHE KUALIFIKIM I MERITUAR

vull

Shefi i stafit teknik i kuqezinjëve vlerëson me nota maksimale paraqitjen ndaj Botoșanit të Rumanisë. Shkëndija edhe një herë gëzon gjithë mbështetësit e saj me suksesin e radhës në Europë. Perla e Besart Ibraimit në minutën e dytë ka mjaftuar për fitore 1:0 ndaj Botoșanit në Rumani, ndërsa kualifikimi në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: