Vendimi i qeverisë greke: Për çdo dy orë punë përpara kompjuterit, 15 minuta pushim

vull

Qeveria greke ka vendosur që punonjësve të administratës shtetërore në të gjitha sektorët, puna e të cilëve përfshin përdorimin e gjerë të kompjuterit duhet t’u jepet një pushim 15 minutësh pas çdo dy orësh të kaluara para ekranit. Vendimi është në përputhje me direktivat e Bashkimit Evropian mbi kërkesat minimale të […]

Dita e Bjeshkëve të Bushtricës/ Klosi: Me rrugën e Arbrit dhe aeroportin e Kukësit, destinacion i preferuar i turistëve

vull

Bashkia e Kukësit mblodhi sot banorët vendas, vizitorë e udhëtarë dhe autoritetet e turizmit në vend në një festë mbresëlënëse në Ditën e Bjeshkëve të Bushtricës, mes natyrës së mrekullueshme të zonës. Në aktivitet mori pjesë ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi, kryetari i bashkisë Kukës Safet Gjici si […]

Kryeministri Zaev në “Ekonomist” në Athinë: Maqedonia Veriore po bëhet një korridor energjetik për vendet e Evropës Juglindore

vull

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në konferencën e  “Ekonomist” në Athinë theksoi rendësin e bashkëpunimit rajonal dhe ekonomikë, veçanërisht në kohë të pandemisë dhe përparësitë dhe përfitimet kur vendet punojnë së bashku. Kryeministri nënvizoi disa mundësi që vendi ynë I ofron për investime, duke u ndalur edhe në […]

Ramush Haradinaj: Ferizaj u bashkua!

vull

Status i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj: Në Ferizaj, përfundoi projekti më i rëndësishëm që nga pas lufta. “Bashkimi i Qytetit” një prej projekteve infrastrukturore të qeverisë Haradinaj 2, do e bashkojë përgjithmonë qytetin. Përkundër kundërshtimeve e pengesave gjatë rrugës, ky projekt, kjo ëndërr u bë realitet. Anembanë vendit mund […]

Sot, në ambientet e sallës „1 Tetori“ në Prishtinë, është vaksinuar Ministri i Shëndetësisë, Dr. Arben Vitia me dozën e parë të vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19.

vull

Gjatë komunikimit me mediat, Ministri Vitia falenderoi ekipet e vaksinimit anë e mbanë vendit për punën e çmuar dhe angazhimin e palodhshëm. Tutje tregoi se pas një pune të madhe janë siguruar rreth 2 milionë vaksina dhe është krijuar stoku që siguron një proces të mirëfilltë të vaksinimit në masë […]

Policia e Shtetit zbret në terren, 1100 efektivë zhvillojnë operacion blic në 12 qarqet e vendit, arrestohen 35 persona

vull

Policia e Shtetit ka zhvilluar gjatë natës së djeshme një megaoperacion në kuadër të goditjes së aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit. Mbi 1100 efektivë kanë marrë pjesë në kontrollet blic të zhvilluara në terren në 12 qarqet e vendit. Nga kontrollet e ushtruara bëhet me dije se janë […]

Shqipëria dhe Mali i Zi do hapin edhe një vendkalim kufitar: Cemi i Trieshit- Grabon hapet kah fundi i korrikut

vull

Në organizim të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Malit të Zi më 25 qershor 2021 është mbajtur takimi i komisioneve për kufi të Malit të Zi e të Shqipërisë.Në këtë takim janë diskutuar çështjet aktuale të bashkëpunimit lidhur me kufirin dhe janë shkëmbyer mendimet që kanë të bëjnë me […]

Me nderimet më të larta ushtarake pritet në vizitë, Gjenerali historik amerikan dhe Heroi i Kosovës, Wesley Clark

vull

Me ftesë zyrtare të Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj sot në vendin tonë erdhi në vizitë, Heroi ynë, Gjenerali historik amerikan, Wesley Clark. Si nikoqir dhe mik i tij, gjeneralin Clark e priti ministri Mehaj i shoqëruar nga komandanti i FSK-së dhe stafi më i lartë i Ministrisë së Mbrojtjes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: