Daut Haradinaj, tërhiqet nga posti i deputetit!

vull

Daut Haradinaj, edhe në këto zgjedhje morri vota nga populli që të jetë pjesë e grupit parlamentare të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e Kosovës, por sot me anë të një statusi në rrjetin social ka bërë të ditur se tërhiqet duke i  potencuar edhe shkaqet pse e […]

Provokim i ri: Karakaçanov uron 8 Marsin me një hartë të Bullgarisë së Madhe me Maqedoninë

vull

Zëvendës Kryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakachanov, përdori Ditën e Gruas si një provokim të ri për Maqedoninë e Veriut. Ai postoi një foto në rrjetet sociale të të ashtuquajturës Bullgaria e Madhe, e cila gjithashtu përfshin territorin e Maqedonisë. “Traditat, familja dhe ndershmëria. Bullgaria mbi të gjitha – shkruajti Karakachanov.

Ziadin Sela: Skënderbeu, Gjergji ynë i dashur, Kuvendi i Lezhës është mesazhi që u la shqiptarëve për të ardhmen

vull

Nder dhe kënaqësi e veçantë që sot në këtë ditë kaq të rëndësishme, me ftesë të Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, z.Albin Kurti, të jem bashkë me të e bashkë me Shaip Kamberin e Bujanocit e Preshevës dhe Nik Gjeloshajn e Tuzit në vendin e Besëlidhjes Shqiptare, në Lezhën e prijësve […]

Lëvizja VETËVENDOSJE: Lëvizja ju shpreh mirënjohje e falënderim

vull

Të dashur qytetarë Ju na keni mbështetur, jo për interesa personale, por për parimet politike dhe qëndrueshmërinë. Mbështetja juaj për Lëvizjen, nuk ka patur ndonjë precedent në historinë e Kosovës, për asnjë subjekt tjetër. Kjo mbështetje tregon mirësinë tuaj dhe dashurinë që keni për atdheun. Dëshira jonë më e madhe […]

Me një tubim madhështor NISMA.Socialdemokrate – Dega në Prizren, mbylli fushatës elektorale për zgjedhjet e vitit 2021!

vull

Qytetarët anekënd vendit kanë vendosur të jenë ushtarë besnik të Komandantit, dhe të palëkundur që zërin Çlirimtarë ta dërgojnë në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj, tha se rreshtimi i qytetarëve të Kosovës krah Çlirimtarëve është mesazh i qartë se Kosova ka vendosur që në zgjedhjet […]

32-vjeçari nga Maqedonia e Veriut arrestohet në Morinë

vull

Policia e Kukësit ka arrestuar një 32-vjeçar, i cili akuzohet për vjedhje me dhunë. Bëhet fjalë për 32-vjeçarin me iniciale M.A., banues në Maqedoninë e Veriut. Ai ra në prangat e policisë në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Morinë. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Maqedonia e […]

Jo restaurimit të diktaturës komuniste!

vull

Nga Nebil Çika* Rama e Veliaj nuk ndalen në përpjekjet e tyre kriminale për të restauruar të plotë diktaturën komuniste. Sot tek zona që mban emrin e terroristit komunist Vasil Shanto në Tiranë në kuadër të fushatës elektorale punonjës të bashkisë Tiranë nën kujdesin e policisë bashkiake restaurojnë simbolet e komunizmit. […]

Idrizi regon ndaj deklaratave të Ramës në Sarandë: Cjapi që po i vjen ngordhja të lidhë gjuhën

Arvanit Cameria

Kreu i Partisë Drejtësisë, Intergrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me dreklaratat e kryeministrit ditën e djeshme Sarandë, i cili synon edhe votat e minoritarëve, ashtu edhe të çamëve. Përmes një deklarate për shtyp, Shpëtim Idrizi shprehet se “Faraoni” që nuk skuqet, kur i bën avokatinë  Greqisë, “që […]

Takim zyrtarë me Princin Leka II – Axhami e informon për bisedimet me Bashën

vull

Sot pata kënaqësinë të zhvilloj një takim zyrtarë në selinë e Oborrit Mbretërorë Shqiptarë me Lartësinë e Tij Princi Leka II. Gjatë takimit ndër të tjera diskutuam.   Diskutuam dhe shprehëm shqetësimet tona të përbashkëta në lidhje me situatën pandemike COVID-19 që po kalojnë shqiptarët dhe e gjithë shoqëria njerëzore […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: