Fatos Nano: Sali Berisha u mor personalisht me burgosjen time, mbuloi 4 vrasjet e 21 Janarit, ai u kthye në një kafshë politike

vull

Ish-Kryeministri Fatos Nano tha gjatë një interviste në emisonin “Opinion”, se sipas informacioneve që ai ka, ishte Sali Berisha ai që u mor personalisht me burgosjen dhe mbajtjen e tij në burg. Në këtë aspekt, ai e ka cilësuar Berishën një kafshë politike, por që më pas sikurse ka pohuar […]

Karakaçanov: Maqedonia mund të bashkohet me BE vetëm nëse bashkohet me Bullgarinë ose bëhet një provincë shqiptare

vull

Ka një të ardhme, unë kam biseduar me disa politikanë të Shkupit dhe u them atyre se ata kanë dy alternativa. Njëra është që ata të bashkohen me Shqipërinë në 20 vjet dhe të bëhen një provincë shqiptare, dhe tjetra është integrimi evropian normalisht brenda një shteti bullgar – thotë Karakaçanov. […]

Tiranë: Do të tronditet politika shqiptare, priten arrestime

vull

Pas publikimit në media të disa përgjimeve të antimafias italiane për ‘Ndragheta-n’, ku mafiozët italianë pretendonin se kishin kontakte edhe me zyrtarë në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion, SPAK, ka nisur hetimet kryesisht. Arben Kraja ka shkuar në Itali, ku ka zhvilluar një takim me kryeprokurorin e Antimafias, Cafiero […]

Vijojnë problemet në rrugën e Arbrit nga rënia e gurëve

vull

Reshjet intensive të shiut të rëna gjatë natës kanë shkaktuar probleme të shumta përgjatë rrugës së Arbrit. Në pjesë të ndryshme ka pasur rënie të vazhdueshme të gurëve, ndërsa më problematike situata ka qenë në segmentin nga Qafa e Buallit deri tek ura mes dy lagjeve të Bulqizës. Masive gurësh […]

Hebrenjtë e Amerikës krijuan shtetin e Kosovës

vull

Media kroate kanë shkruar për pavarësinë e Kosovës, duke zbuluar një fakt interesant se si Kosova u pavarësua nga Serbia, dhe ndikimi i lobit hebre në Amerikë dhe roli i Xhafer Devës gjatë LDB. “Ne nuk i harrojmë kurrë miqtë tanë dhe vlerësojmë ndjenjën e njerëzimit, të qytetërimit dhe kurajën […]

Shpëtim Idrizi: Shprehim shqetësim në lidhje me deklaratat e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç për militarizimin e mëtejshëm të ushtrisë serbe me preteksin “e problemeve që Serbia ka në Kosovë”

vull

Deklaratë Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet shpreh shqetësimin e saj në lidhje me deklaratat e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç për militarizimin e mëtejshëm të ushtrisë serbe me preteksin “e problemeve që Serbia ka në Kosovë”. Sjellim në vëmendje që ishte po presidenti i Serbisë që vetëm dy muaj më […]

Specialja jep përgjigje të prerë: Nuk ka lirim me kusht për Thaçin dhe të tjerëve

vull

Gjykata Speciale nuk e ka pranuar kërkesën e avokatëve për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së. Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou ka vendosur që veç e veç, të gjithë të të akuzuarve t’ua refuzojë kërkesat për lirim të përkohshëm me kusht. Në parashtresat e kryeprokurorit special, Jack Smith, […]

‘Zemra plot’ për familjen dibrane, lindin shëndosh e mire trinjakët në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’

vull

Zemra plot për familjen Dardeshi, pas ardhjes në jetë shëndosh e mirë të trinjakëve në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”. Lajmin e gëzueshëm e ka bërë me dije Ministrja e Shëndetësisë, Oerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, e cila ka shkruar se familja nga Dibra do të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: