Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit z.Axhami. Mbështesim nënshkrimin e marrveshjes mes SHBA-Shqipërisë mbeshtetur kjo mbi atë të kohës së Mbretit ZOG I.

vull

Marrëveshje mes Shqipërisë dhe SHBA-së, për ekstradimin, mbështetur mbi atë të nënshkruar që prej kohës së mbretërisë. PLL mbështet marrëveshjen e nēnshkruar sot në Tiranë mes dy palëve për ekstradimin mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, (SHBA) nga Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe Ministres së Drejtësisë […]

Shqipëria ka një deficit buxhetor prej 590 milion euro në 11 muaj

vull

–  Pandemia me Kovid-19, kushtëzon thesarin e shtetit shqiptar, në njëzet muajt e këtij viti të mbetet bosh për 310 milion euro. Kjo konfirmohet nga të dhënat e Ministrisë së Financave, sipas të cilave në buxhet janë derdhur 382.9 miliardë lekë, ose 38.2 miliardë lekë më pak krahasuar me të […]

Dimitrov: ërkushtimi i Gjermanisë mike dhe gatishmëria për të vazhduar shtyrjen e zgjerimit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor

vull

„Përkushtimi i Gjermanisë mike dhe gatishmëria për të vazhduar shtyrjen e zgjerimit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor lartë në agjendën e BE-së, edhe pas përfundimit të kryesimit të tyre është edhe një konfirmim për atë që është bërë nga ana jonë dhe nevoja e dhënies së detyrimeve […]

Në Derjan të Matit përkujtohet 75-Vjetori i votimit kundër Komunizmit

vull

Për të legjitimuar pushtetin e tyre, komunistët organizuan më 2 Dhjetor 1945 një maskaradë duke përdhosur fjalën “zgjedhje” ku votuesit u gjenden përballë 2 kutive ku do të mund të hidhnin “kokrrën” (votën): njëra e zbukuruar dhe veshur brenda e jashtë me kadife e ornamente për qejfin e syrit të […]

Vuqiç uron futbollistët maqedonas: Ne, qytetarët e Serbisë, do të jemi me ju me gjithë zemër

vull

Presidenti serb Aleksandar Vuqiç përgëzoi futbollistët maqedonas për fitoren e madhe të djeshme ndaj Gjeorgjisë me 1: 0. Me këtë fitore, Maqedonia do të garojë për herë të parë në Kampionatin Evropian. “Unë i përgëzoj të gjithë qytetarët e Maqedonisë Veriore për suksesin historik dhe vendosjen e ekipit kombëtar të […]

Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim Myftiun e Tetovës, Qani ef. Nesimin i cili shoqërohej nga drejtori i Diasporës, Selver ef. Xhemaili

vull

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga një pjesë e kabinetit të tij, sot ka pritur në takim Myftiun e Tetovës, Qani ef. Nesimin, i cili shoqërohej nga drejtori i Diasporës, Selver ef. Xhemaili dhe bashkëpunëtorë të tjerë. Në këtë takim të frytshëm miqësor […]

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare

vull

Aktori kosovar, Adem Mikullovci, vdiq të martën në moshën 81-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga bashkëshortja e tij përmes një postimi në Facebook. Mikullovci ka luajtur në qindra role në projekte të ndryshme filmike. Përveç si aktor, ai mbahet mend edhe si delegat i Kuvendit të Kosovës në kohën e shpalljes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: