Djali i Sami Frashërit, themelues i klubit të famshëm turk, Gallatasaraj

vull

Ali Sami Frashëri ka lindur më 20 mars 1886, në Kandili të Stambollit. Aliu ishte president i parë i klubit Gallatasarai për 13 vjet rresht, nga 1905-1918. Gjatë studimeve të tij, ai së bashku me disa shokë krijuan një klub futboll, i cili sot është i njohur si Gallatasarai. Ali […]

Agon Hashimi rikthehet fuqishëm pas lëndimit në fushën e futbollit

vull

Futbollisti Tetovar Agon Hashimi rikthehet fuqishëm pas lëndimit në fushën sportive por ksaj radhe jo tek ish klubi futbollistik Vllaznimi nga Kërçova por ne klubin futbollistik Gostivari qe garon ne ligën e dyt perendim, Agoni pati rastin të debutoj në këtë derbi ndeshje mes skuadres KF Drita dhe KFGostivari ku […]

Giorgio Chiellini ka konfirmuar se do të luajë “edhe disa vjet” para se të tërhiqet

vull

Giorgio Chiellini i cili aktualisht është duke u rikuperuar nga një dëmtim i rëndë i ligamentit të gjurit, pranoi se ai tashmë ishte duke menduar për jetën pas futbollit. “Do të luaj edhe disa vjet të tjera, jo më”. “Do të dëshiroja të kisha një karrierë në menaxhim, por ngadalë. […]

“SPORT PO, DROGË JO” për ardhmëri të shëndoshë të rinisë sonë

vull

Bashkë me Zëvendës Ministrin për Punë të Brendshme Agim Nuhiu me projektin që sot filloi në palestrën sportive “Enver Idrizi” nën moton “SPORT PO, DROGË JO” hapim një kapitull të ri të bashkëpunimit ndërinstitucional për përforcimin e mekanizmave edukative në mbrojtje të personalitetit të të rinjve tanë nga fenomenet devijuese. […]

Edhe kjo ndodh tek Milan, ylli skuadrës dërgohet në tribunë!

vull

Trajneri i Milanit, Marko Xhampaolo ka vendosur që në ndeshjen ndaj Xhenoa-s të marrë një vendim më se radikal.   Gjegjësisht, strategu të cilët i vlon nën këmbë për shkak të rezultateve jo të favorshme, ka vendosur që sulmuesin Krishtof Pjontek i cili vitin e kaluar ishte yll në skuadër […]

TË KARIKUAR PËR SFIDËN ME VARDARIN

vull

KF Shkëndija ka hyrë në fazën përfundimtare të përgatitjeve për takimin e xhiros së 9-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut të shtunën kundër Vardarit në Tetovë. Ekipi ka punuar intenzivisht nën urdhërat e ushtruesit e detyrës së trajnerit, Erhan Selimi dhe lajm pozitiv për skuadrën […]

Komuna e Studeniçanit, kërkon të zbardhet nga autoritet kroate sulmi ndaj futbollistit Muzafer Ejupi

vull

Ditë më parë futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Muzafer Ejupi, që aktualisht është pjesë e skuadrës kroate, Nk Slaven Belupo, u sulmua nga një person në një vend parkim me çka ka marrë lëndime të rënda në fytyrë. Ka qenë reagimi i një miku të tij që ka goditur sulmuesin me […]

Legjenda e Shkëndijës, Qatoja trajner i KF “Shkupit”

vull

FC Shkupi me kënaqësi komunikon arritjen e marrëveshjes me trajnerin e mirënjohur Qatip Osmani.   Një prej trajnerëve më të trofeshëm në vend, merr drejtimin e skuadrës tonë dhe tashmë ka hedhur firmën në kontratë, e cila do ta mbajë lidhur me bardheblutë deri në vitin 2021.    Osmanin në […]

Kryetari i FFM-së, vizitoi Komunën e Studeniçanit

vull

Kryetari i Federatës së fudbollit të Maqedonisë së Veriut z.Muhamed Sejdini i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Çairit z. Visar Ganiu, qëndruan për vizitë zyrtare në Komunën e Studeniçanit, të cilët u mirëpritën nga kryetari i Komunës së Studeniçanit z. Azem Sadiki. Temë e bisedës ishte bashkpunimi i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: