19 vite nga goli më i bukur në historinë e Champions League

vull

Pikërisht 19 vjet më parë, Zinedine Zidane shënoi ndoshta golin më të bukur në historinë e Champions League, duke sjellë një titull të ri evropian te Real Madrid, këtë herë si lojtar. Më 15 maj 2002, Real Madrid priti Bayer Leverkusen në finalen e Ligës së Kampionëve në Hampden Park […]

Futbollistët italianë do të vaksinohen para Kampionatit Evropian

vull

Trajneri i kombëtares italiane Roberto Mancini ka përpiluar një listë të zgjeruar me 35 lojtarë në të cilët do të llogarisë për Kampionatin e ardhshëm Evropian në mënyrë që të gjithë lojtarët që do të luajnë në turneun përfundimtar të vaksinohen. Vaksinimi i tyre pritet të fillojë të hënën dhe […]

Kuqezinjtë ndaj Strugës kërkojnë fitoren e 9-të me radhë

vull

Kuqezinjtë me përballjen ndaj Struga Trim&Lum hyjnë në tre xhirot e fundit të këtij sezoni, të cilin prej dy xhirosh e kemi mbyllur matematikisht dhe titulli mbetet vetëm zyrtarisht të konfirmohet përmes dorëzimit të trofeut për kampionët e vendit. Me objektivin e realizuar, Shkëndija në mesjavë deklasoi 5:3 Rabotniçkin në […]

Alioski hapet rruga drejt Apenineve!

vull

“Tutosport” sot bëri një njoftim për lëvizjet e para që klubi planifikon të marrë në periudhën e tranzicionit, sipas të cilit drejtori sportiv Juntoli po përgatit fushën për zëvendësimet e Nikola Maksimovic dhe Fauzli Gulam. Gazeta e respektuar thekson se në shënjestër janë dy futbollistë, njëri prej të cilëve është anëtar […]

Fiorentina po negocion me Gennaro Gattuso

vull

Drejtuesit e Fiorentinës vendosën kontakte me Gennaro Gattuso. Ata duan që trajneri aktual i Napolit të drejtojë Fiorentinën sezonin e ardhshëm. “Sky Italia” pretendon se Gattuso donte të merrte përsipër Fiorentinën, por me kusht që klubi të mbante lojtarët kryesorë. Trajneri këmbënguli që klubi të mos shesë Dusan Vlahovic, i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: