Ish-futbollisti i Barcelonës, Tello i solli fitore skuadrës së  tij Betis ndaj Real Madridit

vull

Real Madrid vetëm një javë ditë qëndroi në tabelën e klasifikimit pasi ish futbollisti i katalunasve, Tello arriti të shënoj golin e dytë në takim edhe atë vendimtarë për të vulosur shifrat në 2:1 dhe me këë Madrid të kaloj në pozitën e dytë me dy pikë më pakë se […]

Alfred Nushi: Sekretet e bodybuilding, si po e presin shqiptarët, ja çfarë më riktheu fuqishëm në garë

Blerand Rexhepi

Një rrugë e suksesshme që ka ardhur si pasojë e një pune sistematike dhe e pasionit të madh.Alfred Nushi që është marr pjesën më të madhe të jetës me bodybuilding, na tregon për sekretet e këtij sporti, çmimet dhe vlerësimet ndër vite, si dhe të ardhmen e ndritur që e […]

KV “Universiteti i Tetovës” e fitoi ndeshjen përballë KV “Liria”

vull

Sezoni pranveror i kampionatit në volejboll ka filluar me kryendeshjen mes Klubit të Volejbollit “Universiteti i Tetovës” dhe skuadrës “Liria” nga Zherovjani. Volejbollistët e Universitetit tonë treguan kualitet duke triumfuar 3-0 në sete, kjo edhe falë përforcimeve të reja, që rezultuan të qëlluara. Ndeshja që u zhvillua më 15 shkurt […]

Shkëndija ka përfunduar fazën përgatitore në Antalia të Turqisë

vull

Shkëndija ka përfunduar fazën përgatitore në Antalia të Turqisë, ndërsa pak para nisjes për në Tetovë, trajneri Ernest Gjoka për kanalin e klubit ka folur në lidhje me vlerësimin e tij për punën e bërë deri tani. “Përgatitjet në Antalia shkuan mirë dhe shfryëzuam kushtet e këtushme” “Testet me skuadra europiane […]

STARTON FAZA PËRGATITORE NË TURQI

vull

Kuqezinjtë me seancat e para stërvitore sot kanë startuar fazën kryesore të përgatitjeve në Antali, ku do të luhen katër ndeshje testuese. Temperaturat e ulëta të Tetovës futbollistët e Shkëndijës i kanë zëvendësuar me kushtet shumë ideale që i ofron Antalia e Turqisë, ku kuqezinjtë deri më 8 shkurt do […]

Klubi Volejbollistik “Universiteti i Tetoves” arinë që të sjellë në radhët e sajë reprezentuesin Ivan Andres Hurtado Mina nga Kolumbia

vull

Klubi Volejbollistik “Universiteti i Tetoves” arinë që të sjellë në radhët e sajë reprezentuesin Ivan Andres Hurtado Mina nga Kolumbia. Lojtari vjen nga ekipi Alfaisaly nga Arabia Saudite, sezonin 2018/19 lojtari ishte pjesë e ekipit të Budvës të Malit Zi që arriti të shapllet kampion dhe fitues i kupes. Mos […]

ERNEST GJOKA FLET PËR FAZËN PËRGATITORE

vull

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija, Ernest Gjoka për kanalin e klubit ka folur për fazën përgatitore, merkaton e realizuar dhe pretendimet për gjysmësezonin pranveror. “Faza e parë e vështirë për lojtarët sepse ngarkesat fizike janë të larta” “Përmes ndeshjeve kontrolluese synojmë të gjejmë formën optimale” “Merkato? Mendoj se […]

Arlind Sulejmani si kampion botërorë në WBO do të shkund ringun kundër ukrainasit, Kuts

Blerand Rexhepi

Bokseri tetovar Arlind Sulejmani pritet që të ngjitet në ring më datë 28 dhjetor të këtij viti. Ndeshja pritet që të organizohet në Banja Llukë të Bosnjës dhe Hercegovinës ndërkohë që kundërshtarë do e ketë bokserin ukrainas Valentyn Kuts, ndeshje kjo e cila pritet që të realizohet në tetë raunde […]

Supertalenti nga Bishatzhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Blerand Rexhepi

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është tutbollist i FC Zürich. Toni Domgjoni, çdo vit shkon dhe viziton vendlindjen për mos tu harruar tradita, gjuha dhe ai e din mirë se nga ka ardhur. Futbollisti, është edhe shumë human pasiqë ndihmon shumë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: