Home / Kuriozitete

Kuriozitete

“Nuk jam më sikur atëherë“, pëlqehet nga publiku

Me zërin e ti brilant ai beri mira fansa për vete që në daljet e para skenike. Luan Qallaku është këngëtari që qdo projekt muzikore e kthen në Hit të pa diskutueshem. Fale zërit të fuqishem e shumë melankolik ai ...

Read More »

Në Kosovë do të mbahet festa më e madhe e striptizit

“Shqiponja” është i pari dhe i vetmi klub striptizmi në Shqipëri e Kosovë i licensuar dhe me siguri shumë të lartë, që ofron shou të pa parë me striptizere të cilat krijojnë numra special për të pranishmit, dhe krejt kjo ...

Read More »

“O nan” publikohet nga Ghulo

Loading... Ka lansuar projektin e ri. Reperi nga Prishtina i njohur me nofkën Ghulo, ka publikuar projektin e titulluar “O nan”. Kënga u shkrua nga vet Ghulo që ka bërë edhe muzikën, kurse ‘beati’ u bë nga Genc Avdyli. “O ...

Read More »

“Drama” një hit i ri nga Big Papi

“Drama” quhet projekti më i ri ardhur nga reperi i njohur Big Papi, një këngë me një klip mjaft të bukur. Vetëm pak orë pas lansimit në Youtube kënga ka nisur të pritet mjaft mir dhe të marrë komente pozitive, ...

Read More »

Pas duetit me Big Mamën dhe Kallashin, Gasso: Do isha martuar edhe me këngëtare

Loading... Njihet si një prej reperëve të ri por shumë të pashëm të skenës shqiptare, Gazmend Maliqi apo i njohur ndryshe si Gasso ka ardhur me një projekt të ri dhe një këngë ritmike e cila është pritur mirë nga ...

Read More »

Gentjana Gjergji: “Zemër shqiptare” e këndon i madh e i vogël…!

Gentjana ka nisur të këndojë që në vogëli. Ndonëse fillimet ishin të vështira për të ajo sot gëzon disa vite karriere dhe mund të quhet me plot gojën një artiste e mirëfilltë. Ajo i këndon aq bukur zhanrin e muzikës ...

Read More »

Alida Duka: Muzika është pasioni im që më zgjatë jetën

Një këngëtare shumë e njohur shqiptare që jeton e vepron në Gjermani, Alida ndryshe e njohur edhe si motra e Stine vendos të rrëfehet për Infrared të gazetës Koha duke treguar të rejat e saja mbi muzikën e jetën në ...

Read More »

Beauty Lil në Prishtinë ja arsyeja!

Tashmë ka kohë që fama e saj si një shqiptare e suksesshme në punën që bën është vlerësuar edhe në Europë. Po flasim për Beaty Lil apo Lil Vlora e cila ishte këto ditë në Prishtinë jo vetëm e ftuar ...

Read More »

Artistët më të mirë në dy netë festive në Schlieren në Zvicër

Si duket më të mirët e muzikës “Live” dhe super yjet janë ftuar në dy mbrëmje në natën e ndërrimit të viteve 31 Dhjetor dhe në mbrëmjen e 1 Janarit në Zvicër e konkretisht në Restaurant SALMEN në Schlieren (ZH) ...

Read More »

Një super event vjen për fëmijë nesër nga Vija Models

“Prishtina Fashion Kids 2018” kështu do të quhet eventi më i bukur i fundvitit organizuar për fëmijë nga Vija Models. Pikërisht nesër më 15 dhjetor nga ora 15:30 te Pallati i Rinisë në Salla e Kuqe në Prishtinë vjen një ...

Read More »
Loading...