Goli i vetëm ishte vepër e Jonathan Davidit, i cili ekzekutoi me saktësi një goditje nga penalltia në fund të pjesës së parë.

Skuadra e Real Madrid bëri një pengesë të madhe në Champions League dhe humbi nga Lille franceze me rezultatin përfundimtar 1-0 (1-0) në ndeshjen e raundit të dytë.

Kampioni i Evropës performoi pa Kylian Mbappe në ekipin e parë (ai hyri në pjesën e dytë) dhe shfaqi një edicion mjaft të zbehtë në vizitën ndaj Lille, e cila u konsiderua si një jashtëm i madh para ndeshjes.

Goli i vetëm ishte vepër e Jonathan Davidit, i cili ekzekutoi me saktësi një goditje nga penalltia në fund të pjesës së parë. Carlo Ancelotti tentoi të sillte freski duke futur në lojë Modric, Mbappe dhe Guler, por “mbretërit” nuk arritën të shënonin as një gol të nderuar me të cilin do të kishin luftuar për të paktën një pikë.

Liverpooli nuk pati probleme të mëdha me Bolonjan italiane dhe festoi me 2-0 (1-0) të besueshme para shikuesve në legjendarin “Anfield”.