Voska, Gostivari dhe Maqedonia GJP vazhdojnë tutje në Kupën e Maqedonisë

Gostivari e justifikoi në mënyrë rutinore rolin e favorit ndaj Pobedës

Ekipet e futbollit të Voskës dhe Gostivarit vazhdojnë paraqitjet e tyre në Kupën e Maqedonisë, ndërsa skuadra e Maqedonisë ĐP e siguroi biletën për turin e ardhshëm pas penalltive më të mira në ndeshjen me Belasicën.

Me dy gola në fund Voska theu rezistencën e Bashkimit në vizitën në Kumanovë dhe fitoi 2-0.

Vendasit rezistuan deri në minutën e 89-të, kur Donart kaloi në avantazh mysafirët nga Ohri me një goditje me kokë dhe Osei vulosi fitoren për Voskën me një penallti në kohën shtesë.

Gostivari e justifikoi në mënyrë rutinore rolin e favorit ndaj Pobedës, duke festuar lehtësisht me 3-1. Ivanovski, Ashike dhe Aydini sollën avantazhin e mysafirëve nga 3-0, pas së cilës mysafirët nga Prilepi arritën vetëm ta lehtësojnë humbjen.

Më interesante ishte ndeshja e ligës së dytë mes Belasicës dhe Maqedonisë GP, ku mysafirët arritën me penallti (2-2) për në fazën tjetër. Strumicasit kanë për të penduar sepse deri në minutën e 79-të kishin epërsi 2-1.

Më pas Velkoski nga penalltia barazoi në 2-2, dhe “luanët” ishin sa më të saktë në pesë seritë e penalltive, ndërsa në anën e kundërt, gabimi i Milushevit në penalltinë e pestë për Belasicën rezultoi kyç. .