Friday, July 19, 2024
spot_img

Ahmeti dhe Sela nënshkruan marrëveshjen e koalicionit, krahu i Selës u bë pjesë e Frontit Evropian

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe Ziyadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët, kanë nënshkruar sot në Gostivar marrëveshjen e koalicionit dhe bashkërisht do të shkojnë në zgjedhjet e vitit 2024.

Deri më tani janë përmendur disa emra që do të jenë në listën e deputetëve si Elmi Aziri, Ilire Dauti, Naim Bajrami, ndërsa pritet që të ketë edhe dy emra të tjerë.Për Frontin Evropian kanë nënshkruar edhe kreu i Lëvizjes Popullore, Skender Rexhepi, kreu i PDSH-së, Menduh Taçi dhe kreu i PDSH-së, Arijanit Hoxha. Marrëveshjet janë nënshkruar edhe me parti nga vendet më të vogla si Bashkimi i Romëve, Partia Demokratike Turke dhe Lëvizja e Turqve.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT