Monday, June 24, 2024
spot_img

Ai ishte i pastrehë dhe tani është filmuar duke nënshkruar një marrëveshje miliarda dollarëshe (VIDEO)

Britaniku Dean Forbes e gjeti veten i pastrehë dy herë në jetën e tij, dështoi në planin e tij për të luajtur futboll profesionalisht dhe tani ai nënshkroi një kontratë me vlerë miliarda dollarë dhe përmirësoi ndjeshëm gjendjen e tij financiare.

Momenti prekës në të cilin është bërë marrëveshja është regjistruar nga miku i tij dhe është postuar në Instagram.

Forbes ka qenë i pastrehë dy herë në jetën e tij, herën e parë në moshën 14 vjeçare dhe më pas përsëri në moshën 17 vjeçare, raporton Unilad.com.

Ai grumbulloi borxhe për shkak të të cilave synonte të ndiqte një karrierë futbolli, por edhe kjo shkoi keq. Dy herë që ai përfundoi në rrugë ishin të vështira për familjen e tij, herën e parë që shkuan në një bujtinë dhe herën e dytë kur familja u nda.

“Isha i pastrehë dhe një futbollist i dështuar që filloi të bëja shitje telefonike për të mbuluar borxhet”, tha Forbes në fund të vitit 2022.

Pas kësaj, ai avancoi në pozicionin e CEO të kompanisë softuerike Fortero, e cila u ble nga Partners Group në 2022. Në momentin që mbylli marrëveshjen dhe kompania u ble për një miliardë dollarë, shoku e filmoi. Drejtori Ekzekutiv nuk i heq duart nga fytyra pasi e pushtoi emocioni.

– Burri bëri një marrëveshje me vlerë një miliard dollarë, kjo është çmenduri. Niveli elitar, tha ai që e filmonte.

Forbes shpjegon se shumë njerëz e ndihmuan gjatë rrugës dhe se jeta e vështirë para se të bëhej i suksesshëm, i ndërtoi etikën e punës.

– Kam pasur fat dhe shumë njerëz më kanë ndihmuar gjatë rrugës, por edhe kam punuar shumë. Nuk doja të kthehesha në situatën që isha më parë, mësova të ngrihesha dhe të shkoja në punë. Unë nuk humb kohë duke u ndjerë keq për veten time, i tha ai Business Chief.

Ai thotë se e ka kuptuar që puna është privilegj, nuk mendon për fatin e keq dhe për gjërat që ndodhin dhe i kalon shpejt situatat e vështira dhe vazhdon rrugën.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT