Monday, June 24, 2024
spot_img

Ali Ahmeti: U bënë plot 6 vite që kur u nda fizikisht nga ne veprimtari i çështjes kombëtare, Jonuz Musliu

Status në facebook i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti:

U bënë plot 6 vite që kur u nda fizikisht nga ne veprimtari i çështjes kombëtare, Jonuz Musliu.

I kujtoj me mall e krenari ato vite të veprimit të përbashkët për lirinë e Kosovës në rradhët e UÇK-së, ku njoha nga afër atdhedashurinë dhe guximin e Jonuzit.

Sa jetoi nuk rreshti së vepruari ushtarakisht dhe politikisht në shërbim të jetësimit të idealeve kombëtare në Kosovë, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Qoftë i përjetshëm kujtimi për Jonuz Musliun dhe të gjithë ata veprimtarë që shkrinë vitet e jetës në shërbim të kombit të tyre.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT