Saturday, May 18, 2024
spot_img

Arbana Pasholli: Fronti Europian është mbështetje për rrugën europiane të vendit

Kandidati për deputet në njësinë e pestë zgjedhore Musa Xhaferi në Dibër tha se mbështetja e Frontit Europian do të ndihmojë rrugëtimin me sukses drejtë anëtarësimit të plot në Bashkimin Europian. Ai para dibranëve tha se duhet të gjithë të votojnë listën e Frontit sepse kjo është në të mirë të vendit.

“As BDI dhe as partitë që janë në Frontin Europian nuk duan konflikt, ne kemi përcaktim dhe qëllim që të jemi pjesë e vlerave europiane, të jem pjesë e sistemit ekonomikë europian, të mos kemi bariera kufitare. Ne duam të ndihmojmë që me fqiun bullgar të mos ketë konflikt dhe aq sa janë le të jenë pjesë e Kushtetutës. Dita e votimit me 8 maj të jetë referendum dhe të gjithë të votojmë Frontin dhe vota të përcaktojë se kush duhet ta përfaqësoj dhe kush duhet të menaxhoj me institucionet”, tha Xhaferi.

Arban Pasholli, kandidate për deputete theksoi se mbështetja e Frontit Europian është mbështetje për rrugën europiane të vendit dhe i’u bëri thirrje të gjithëve që të votojnë numrin 4.

“Rezultati i zgjedhjeve dëshmoi se kandidati i Frontit Europian realisht ishte një vlerë e shtuar, dëshmoi se qytetarët vlerësuan bashkimin e forcave pro europiane, dëshmoi se qytetarët vlerësuan diverzitetin etnik, kulturor e gjuhësor dhe vendosën prioritet mbi të gjitha orientimin pro europian të këtij vendi”, tha Pasholli.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT