Tuesday, May 21, 2024
spot_img

“Arrestimi brutal i gazetarit Saliu konfirmon se nuk ka ndryshim, DPMNE është parti e regjimit”, thonë nga LSDM.

“Në DPMNE nuk ka ndryshim, DPMNE është parti e regjimit, gjë që u vërtetua me arrestimin brutal të gazetarit Furkan Saliu. “Për të gjithë është e qartë se kjo është një tentativë për të heshtur dhe frikësuar, pasi gazetari ka paralajmëruar një aferë të lidhur drejtpërdrejt me DPMNE-në”, thonë nga LSDM.

 

“Në krye të SPB Shkup dhe EBR janë shefat e sapoemëruar nga Toshkovski. Pra, shefat e emëruar nga Toshkovski dhe DPMNE dhanë urdhër për arrestimin e gazetarit Saliu.

Në 7 vjet të qeverisjes së LSDM-së, jo vetëm që nuk është arrestuar asnjë gazetar, jo vetëm që ankesat ndaj gazetarëve nga zyrtarë para gjykatave janë të shkuara, por Qeveria e udhëhequr nga LSDM ka miratuar një sërë zgjidhjesh ligjore që garantojnë mbrojtjen. të gazetarëve.

Në vetëm 2 muaj DPMNE ka treguar se si synon ta ushtrojë pushtetin nëse e merr, me dhunë.

Për këtë akt jodemokratik duhet të ketë përgjegjësi, frikësimi dhe keqpërdorimi i MPB-së dhe institucioneve të tjera nën ombrellën e DPMNE-së duhet të ndalet”, ka thënë LSDM.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT