Saturday, June 15, 2024
spot_img

AS OSMAN KADRIU NUK KA MARRË SHUMICËN PËR POSTIN E KRYETARIT TË GJYKATËS KUSHTETUESE

Kandidati i tretë nuk e ka kaluar vazhdimin e seancës së sotme të Gjykatës Kushtetuese në të cilën duhet të zgjidhet kryetari i ri i Gjykatës, konfirmon Gjykata Kushtetuese.

Një pjesë e mediave raportuan se bëhej fjalë për gjyqtarin kushtetues Osman Kadriu.

Kjo ishte përpjekja e tetë e pasuksesshme e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese për të zgjedhur një president. Më herët, të enjten dhe të premten, gjashtë tentimet për zgjedhjen e kryetarit të ri të Gjykatës dështuan dhe sot gjyqtarja Ana Pavlovska Daneva tërhoqi kandidaturën, por kundërshtarja e saj Tatjana Vasic Bozaxhieva nuk e mori shumicën e nevojshme.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT