Friday, June 14, 2024
spot_img

Barcelona ka nisur një operacion të rëndë: Messino vjen në Camp Nou

Gjiganti katalanas Barcelona po planifikon të nënshkruajë me futbollistin e talentuar brazilian Estevao Willian nga Brazili, i cili quhet Messino.

Estevao quhet Messiño sepse paraqitjet e tij i kujtojnë futbollistin legjendar argjentinas Lionel Messi.

Disa skuadra ishin të interesuara për shërbimet e Messinos, duke përfshirë Manchester City, Manchester United, Chelsea, Arsenal dhe PSG, por braziliani vendosi të transferohej te Barcelona.

Sipas spekulimeve të fundit, Barcelona do të paguajë rreth 10 milionë euro për transferimin e Estevaos, i cili deri më tani luante për skuadrën e të rinjve të Palmeiras.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT