Saturday, May 18, 2024
spot_img

BE dhe SHBA paralajmëruan Dodikun: Ti je përgjegjës për krizat, sepse shkel Kushtetutën e BeH

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara paralajmëruan sot liderin e serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, dhe autoritetet në Republika Srpska se veprimet e tyre kërcënojnë rendin kushtetues të Bosnjë-Hercegovinës dhe bllokojnë rrugën e saj evropiane duke këmbëngulur në miratimin e një ligji që kërkon të marrë pushtetin shtetëror.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT