Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Bejxhan Iljaz tha se këto zgjedhje do të jenë shumë të rëndësishme.

 

Në Frontin Europian janë tetë parti, parti që kanë ditur të marrin vendime të rëndësishme për shtetin dhe gjithë popujt këtu. Për herë të parë Partia Demokratike Turke është në një koalicion shumë-etnik të udhëhequr nga Bashkimi Demokratik për Integrim. Këtu dua ta falenderojë z.Ali Ahmeti që me një vizion miqësor e demokratik na bëri bashkë, shtoi Iljaz.

 

Ai potencoi se pas këtyre zgjedhjeve disa çështje do të ndryshojnë në shtet.

 

Nuk do të kemi më monopol gjatë formimit të Qeverisë. Nuk do të ketë dy opsione, që pas zgjedhjeve të zgjedhin partnerët e tyre që të jenë pjesë e Qeverisë. Prej tani kemi opsionin e tretë në këtë shtet. Ky koalicion do të shndërtohet në një alternativë të re, nënvizoi Iljaz.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT