Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Benzina dhe nafta po shtrenjtohen

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka miratuar vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,36% në krahasim me vendimin e datës 15.1.2024.

Çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe të EURODIZELIT (D-Е V)
rriten për 1,50 denarë/litër, derisa çmimi i shitjes me pakicë i Vajit ekstra i lehtë për amvisëri rritet për 1,00 denarë/litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i Мazutit М-1 SU ulet për 0,209 den/kg dhe tani do të jetë 41,732 den/kg.
Nga data 23.01.2024, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 78,00 (denarë/litër)
EUROSUPER BS – 98 80,00 (denarë/litër)
EURODIZEL BS (D-E V) 75,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 74,50 (denarë/litër)

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT